• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
ludmil - специалист
Не е за вярване хора, затова пускам темата тук. Аз, а и много от вас сигурно, имам БОШ инструменти, които са донесени от Германия преди 20 години и още работят безотказно.

И по инерция продължаваме да мислим, че и днес Бош е това, което беше някога.

Купих миналата година тример за трева БОШ, доста по-скъп от китайските боклуци, но поне, викам си, ще изкара дълго. ГОЛЯМА ГРЕШКА!
Точно 3 дена след като му изтече едногодишната гаранция се разпадна :shock: . Пластмасовата глава, която държи конеца изпадна и като погледнах -- не е за вярване, металната ос направо набита в пластмасата и от вибрациите гнездото се разбило. Това, при условие, че е ползван не повече от 5 часа общо след купуването. Отидох в сервиза на БОШ, там отказаха да го оправят, защото била минала гаранцията.
И едва тогава погледнах какво пишеше на етикета:
Изображение
georgiarg - специалист
Много фирми си изнесоха производството в Китай и Индия като Мерцедес, BMW и др. но са си запазили качеството. Не знам защо с БОШ се е получило така. Ако е правен (сглобяван) в завод на фирмата дори и той да не е в Германия критериите за качество и тяхното прилагане не е по-различно (така поне твърдят от компаниите).
UNIOR - модератор
Няма нищо вечно, а и какво щяха да пряват фирмите око произвеждаха машини които не се развалят, Ами ще умрат от глад...
А това къде е правено няма никакво значение, качеството е едно.
Не е важно колко време е работила машината , а ти как си работил с нея.

И това че сервиза е отказал да го ремонтира не го вярвам, по скоро ти е отказал да го отремонтира гаранционно, което е нормално след като е изтекла гаранцията.

А що се отнася за етикета, и къде е произведено, ами пазарна икономика, представи си след като не си доволен от тази марка , какво би станало ако беше си взел въпросните "китайски боклуци" за коите споменаваш.
ludmil - специалист
Изпратих този случай на фирмата Бош, и до сега не съм получил отговор.
solo5 - майстор
UNIOR написа:
си след като не си доволен от тази марка , какво би станало ако беше си взел въпросните "китайски боклуци" за коите споменаваш.
щеше да е минимум същото качество, че може и по-добро
5 часа работа щеше да изкара и всяко друго китайско менте
разликата щеше да е поне 5 пъти по-ниска цена
Изводът е: Когато Ви трябва инструмент, който ще ползвате няколко часа не си купувайте скъпи инструменти, освен ако нямате излишни пари :roll:
damian_7 - специалист
Аз си купих диамантен диск на BOSCH, на който пишеше "Произведено в Китай", което първоначално ме стресна, но след като поработих с него, се оказа че си работи нормално. Но пък така или иначе в нашата страна трудно се намира маркова стока, която да не е менте. Купува си се на риск, държавата ни е такава.
bigshop - специалист
Реших да зарадвам баща ми с електрически трион "Бош" от Практикер за 160 лв (промоция). Сглобяваме и той ... нищо. Не знам дали е китайски, но поне да беше издал звук.
Сега търся сервиза ...
XpacTa - специалист
Е откъде накъде ще търсиш сервиза. Отивай обратно в практикер с касовата бележка (тя и за сервиза си ти трябва) и го заменяй.
sasooooooooo - "специалист"
В чисто маркетингов аспект, едновремешните уреди и машини се правеха да служат "Во Век и Веков", а сега както беше отбелязано - докато изтече гаранцията... :|
Domashen_maistor - специалист
Е за това винаги съм се чудил, като говорите тука за Макита, Бош или Хилти. Това са марки и имена (или поне бяха) :? . Но въпросът е дали си заслужават парите. Колко време ще го ползвате (дневно) колко време ще го ползвате (седмично) и годишно? Дали няма да е по-евтино да вземете под наем? Това според мен са въпросите, на които трябва човек да си отговори преди да реши марката която да купи. Аз например не съм професионален майстор. Бачкам си в къщи за мен. Гледам много много да не викам майстори. И определено съм фен на великия китайски народ. Купуваш го евтино, върши ти работа. Един път досега заложих на европейско и сбърках (купих си унгарска косачка МТД - голям боклук излезе). Перфоратор (къртач) Ферос туулс (120лв.), Флекс малък Агояма (25-30лв), дрелка (пак някакъв тъкъв модел 30 лв.), Циркуляр ръчен агояма (45лв) построиха ми къщата, и сега още ми вършат работа. Пък и да се строшат отдавна са си изкарали парите. Е ако и аз се пиша някой ден майстор, естествено ще ме е срам да се появя с такива инструменти, иначе хората по инструмента посрещат, по работата изпращат :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "БОШ днес -- китайско качество с немска марка и цена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: