• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
Всичко за дърводелството
pif4o - специалист
Пустия му сайт е на немски, почти съм подготвил поръчката само се лутам тука някъде иска да си напиша и телефона за ДХЛ било важно, уж съм го написал а никъде не излиза :) Имам един агент с перфектен немски ако не се справя сам тази вечер утре ще го хвана тои да прегледа всичко къде кво що съм попълнил и да поръчам :)
pif4o - специалист
Да разбирам че от тук присъстващите има поръчвали от този сайт и няма проблеми, то щом има плащане с пеи пал всичко тряя да е топ :)
pif4o - специалист
Така колеги, да Благодаря много на колегата nikolson който даде линк към gotools.de и с това сложи край на търсенето, машинката е поръчана току що, да видим кога ще доиде и ще се похваля :) Весели празници на всички Ви, още веднъж Благодаря на него и всеки взел участие в темата, със сигурност това няма да са ми последните въпроси за този тип машина, защото до сега не съм работил с такава, та ще питам и други неща за нея, но нека първо дойде, а до тогава весели празници на всички ви :)
bimbaeco - майстор
Сега ти трябва хубав диск и стойка, за да се възползваш най-добре от потенциала на машинката. Стойката и диска правят разликата при тоя тип циркуляри. Ето ти един от възможно най-простите и мобилни варианти

Със здраве да си режеш.
pif4o - специалист
Яко, таман се чудех какво да си измисля като стойка ти си ми чел мислите, това ще го спретна за няколко часа :) За диск.... огледах разни на тоя размер, малко са кът, ама предполагам не е проблем да сложа и 210 вместо 216 ще загубя някои мм дълбочина. За първо време ще карам с нейния щото това дето ще режа няма да е с изискване за голяма прецизност - навес ;) По скоро си мисля да и сложа един плавен старт че по ревютата мрънкат че блъскала при стартиране :)
nikolson - майстор
Както и другите инструменти, Метабо също имат удължаване на гаранцията до три години:
https://www.metabo.com/com/en/info/serv ... -warranty/
PIP - майстор
Аз не съм фен на подобни стойки, защото освен за циркуляра за нищо друго не стават, една работна маса по размера на твоята пендула е доста по-полезна.
Относно дисковете, 8.5инча/216мм е доста популярен размер (за пендула) и лесно ще намериш дискове и имай предви, че доста от 210 дисковете са за ръчни циркуляри, където ъгъла на заточване е различен, както и дебелината може да е друга.
pif4o - специалист
Е такива работи не са ми ясни :) значи да си търся задължително 216 защото са за пендули? А за гаранцията има ли смисъл да я удължавам като машината е от германия, макар че ако и стане нещо серизоно може да се принудя да им я пратя, ама тва пък значи че 3 години не мога да и сложа плавен старт освен ако не е от онея на разклонителя :) Ти мани, ами днес уж неделя и почиват ами доиде имеил че пратката е изпратена фактура и тракинг номер :) Май ще я донесе дяд мароз :)
Lutchezar - майстор
Удължената гаранция най-вероятно е безплатна. Струва ти само малко време.
nikolson - майстор
На сайта на Метабо от менюто за удължаване на гаранция (най-долу XXL service) се отваря oт t www.metabo-service.com линк на български.
Колкото до дисковете, има и герунги на 210мм, така че се избира според вида на материала и машината.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

Тема "Избор на циркуляр с изтегляне :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: