• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
kadroki - помощник
Изображение
Това е снимка на една от вратите след сваляне на боята.

Здравейте на всички искам малко помощ за ремонта на вратите. Искам да лакирам вратите. След като ги мина с виброшлайф какъв е реда на следващите обработки? Трябва ли да се минат с безир и ако се направи трябва ли отново да шлайфам? Лаковете които се продават по магазините придават ли цвят на дървото? И накрая ако може да ми препоръчате някоя хубава марка лак.
griffin - майстор
Колега тая врата ако я минеш с лак мисля че отдолу ще си личи и боята и материала :-) така че специално за тая лак не ми се струва особенно удачна идея.

Както и да е де ако лакираш, вземаш лак на водна основа че по лесно се чистиш после ина български за по 10-на лв за 900 грама мисля бяха.
Минаваш с вибро или ексцентър шлайф примерно с 120 и или 150 да се поизглади разрейдаш лака мисля че беше 1:1 за първа ръка, едно денонощие хубаво да изсъхне, заглаждаш с примерно 210 шкурка това и на ръка може да го направиш защото трябва само леко да се мине, 2-ри слой лак в разреден колкото ти трябва имаше препоръки на кутията, съхне 24 часа заглаждаш с 250 300 или каквато по дребна шкурка имаш пак на ръка и 2-ти слой лак.

За лака след всяко нанасяне е добре да изчакаш 10-15 минутки и каквото попило попило другото го забърсваш с кърпа :-)

Но специално за тия врати ако беше естествено дърво щеше да стане добре.

Както и да е де ти си знаеш
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тази врата дървена ли е?
Добре ще е да отковеш летвичките и да смъкнеш стъклото. По-лесно се работи така.
miliad - майстор
Като гледам снимката,вратата не е от масивна дървесина.В случай ,че е фурнирована с естествен фурнир-нещо което не личи от снимката, ще трябва да свалиш старата боя изцяло, а не както е сега. Тогава вече можеш да лакираш по начина описан по горе.Имай предвид че лака независимо от цвета си създава прозрачно покритие,под което остатъци от боя и кит си личат.
miliad - майстор
При шлайфането внимавай да не протриеш фурнира че няма оправяне. Дебел е само милиметър.
rendo - специалист
Вратата е шпеплат до колкото виждам ......

Ако я лакираш ще изглежда ужасно спрямо досегашният ми опит....

Това с което съм постигал някакъв ефект е хубаво шкурене с 150-тката след което 2 ръце цветен байц и след това лак
И пак си изглеждаше Ч*кия
masterval - майстор
вратата е фазерна, квото и да й правиш, по-лошо не може да стане.
Но и да я лакираш?
Опиши, като каква я виждаш накрая, да мислим.
detelin - специалист
ако плзваш лак на водна основа задалжително преди това намази вратата с импрегнатор за дарво отваря порите ма дарвото не зависимо какво е и после леко зашлаифаи с шкурка и тогава лакираи
avitor - специалист
Само аз ли виждам друго на снимката? :?
galin.com - специалист
Аз виждам това:

Прикачен файл

18247409.jpg
18247409.jpg (38.27 KиБ) Видяна 7952 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на дървени врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: