Всичко за дърводелството
StroySum - напреднал
та.. за етажерката у нас ми трябват рафтчета. Размери - 63 х 20 см, дебелина - примерно 18 мм. Единственото изискване е единия ръб да е полукръгъл.
Ония леваци в Бриколаж имаха само 1 ( едно ) рафтче такова ( дори беше 70 см ), а на мен ми трябват 19.
Всичко останало си го имам, дори и лак...
Някой да има идеи откъде мога да си взема/поръчам нещо такова ?
masteradmin - майстор
не си написал от какъв материал въпреки че лака предполага дърво ?
StroySum - напреднал
ами да, предполагах, че като е в "Дърводелство" ще е ясно...
Значи тръгнал съм да гледам дърво, но пък не е задължително да е дърво - отворен съм към всякакви други идеи...
masteradmin - майстор
Ами всеки майстор си има дърводелец които му прави заготовките. По принцип аз ако го правех мога да ти кажа как бих постъпил незнам дали ще ти е много от полза.
1. Отивам там където продават дървен материал(има такива места колкото искаш) и си купувам 5 дъски с ширина 20-21 см. и дължина около 3м. там се плащат на кубик. (5х0,018х0,20х3х250 = 15лв )
2. След това отивам при дърводелеца, пуска ги на щрайхмуса за да ги направи еднакво дебели и ми ги реже на 2 (6 броя по 1,50). (5лв)
3. След това се прибирам имам малък банциг на които ги нарязвам на точния размер. След това с зегето правя овала и шлайвам.
4. След това слобяваш и лакираш. И ето ти за 20лв етажерка. Стига да намериш толкова широки дъски защото за да не изметнат ги правят по тесни, но чат пат се намират.
Виж този пост: под мнението на Emerald сам сложил едни снимки:Оригинални рафчета
StroySum - напреднал
да де, проблема е, че нямам инструменти :cry: и освен дребни корекции, нищо повече не мога да направя...

Иначе не съм се изразил правилно. искам продълговатия ръб на дъската да е полукръгъл - прилагам груб чертеж

Прикачен файл

raft.jpg
чертеж
raft.jpg (7.13 KиБ) Видяна 3593 пъти

Тема "търся рафтчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: