Всичко за дърводелството
Iliev Labs - специалист
Той питащия сигурно вече си е купил брадва, ама да не отваряме друга тема. Бай Стефан хубаво спомена за дръжките. Някой ползва ли брадва с тия, модерните дръжки? Не знам какво е, пластмаса, смола... Аз имам два чука с такива дръжки и смея да твърдя че наистина са по-добри от дървените. Даже мисля че продават и само дръжките.
Стефан - майстор
За мен по-добра дръжка за чук или брадва от сух дрян няма. И да не е гладка и лакирана.
Iliev Labs - специалист
Стефан написа:
За мен по-добра дръжка за чук или брадва от сух дрян няма. И да не е гладка и лакирана.
:) И тъста ми така твърдеше, докато не му подарих такъв чук (с пластмасова дръжка). Сега не твърди нищо (сигурно си го пази за НОВ :lol: )
halidon - напреднал
Като изключим, че дряновата дръжка не може да бъде made in China :lol: :lol: :lol: и да се счупи на вторият гвоздей - да наистина са по удобни :wink:
Стефан - майстор
halidon написа:
Като изключим, че дряновата дръжка не може да бъде made in China :lol: :lol: :lol: и да се счупи на вторият гвоздей - да наистина са по удобни :wink:
За мен дряна държи 1во място по здравина и еластичност. След него идва чемшира. В крайна сметка не преча на никой да си купува пластмасови дръжки. Всеки с разбиранията си.
hygro - майстор
Само някой, дето не е цепил десетина кубика, може да предпочете пластмасова дръжка или още по-зле - стоманена. Понеже ръцете са ми мили, на топора предпочитам дървена.
Iliev Labs - специалист
Стефан написа:
За мен дряна държи 1во място по здравина и еластичност. След него идва чемшира. В крайна сметка не преча на никой да си купува пластмасови дръжки. Всеки с разбиранията си.
Добре Бай Стефане, няма да споря.
А би ли ми подсказал как да разбера, коя дръжка е добра?
Серйозно питам, оня ден ги гледах в складовете за строителни материали. Ми то някои дръжки бяха със чворове. Тези не вярвам да са от добрите. Сега ми предстои да купувам лопати, кирка, тесла... Не че струват някви пари, ама е тъпо да се счупи по време на работа и да ти върже ръцете. Как да избирам и какво да предпочета? Не очаквам да ми предложат дрян. :?
dragozow - майстор
Ако имаш дърводелец в квартала го попитай.
ango - напреднал
От стар дърводелец съм чул,че жилите на дървото трябва да са по продължението на дръжката.А не както са на дръжките по магазините.Загледайте ги,пресъкват постоянно.На брадвата/по-горе ставаше на въпрос за такава/която купих жилите бяха изцало по продължението на дръжката.Но всичко има живот,наложи се да я сменя.
Lestat - напреднал
Колега dragozow нали преди време ми беше писал, че универсалната брадва на Хускварна е 62 лева с ДДС... Още ли е такава цената?? Ходих до Баумакс днес ( тоя новият магазин дето го отвориха ) и гледах някаква брадви по 30-40 лева - на вид добри, но с КИТАЙСКА стомана... И си викам къде 40 лева там и 60, но си е друго марковата шведска стомана и мисла да си зема от тебе !! Пиши и ми кажи дали е още такава цената и ако си поръчам за колко време ще ми я доставиш... И да попитам голяма ли е разликата между универсалната и разцепващата брадва ?? Че аз исакм основно за цепене да си я зема, но пък не само за това ... Универсалната цепи ли добре?? Дай малко инфо

Тема "Брадва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: