Всичко за дърводелството
plamen6311 - напреднал
Колега този шаблон го има и в Практикер аз от там си го взех. Намира се на рафтовете където са пантите на HETICH, отдолу в ниското на рафтовете и трудно се вижда ако не се загледаш. Струва 3-4 лв. Не е лош върши работа
wernis - специалист
plamen6311 днес ходих до Практикер и неоткрих такъв шаблон. Питах и момчетата от магазина но казаха че нямат такова нещо. Тези шаблончета са доста трудно откриваеми май ....
Кажете как разпробивате отворите за минификсовете като нямате шаблон ?
plamen6311 - напреднал
колега аз използвам за минификсовете шаблона на Вирутекс за дибли. ПРобивам първо там където влиза фикса послеот другия отвор с едно свредло 8 мм за дърво правя център в другия отвор и така хващам перпендикуляра. После с правия ъгъл го наместгвам на белязката и измервам 33,5-34 мм и там правя център.После слагам дрелката на стойка и пробивам с фрезер 15 мм внимателно на дълбочина 13 мм и се получава перфектно. Шаблона на Вирутекс обаче струва около 70-80 лв. но аз съм много доволен от него. Слагам много бързо и прецизно и дибли с него. А шаблона на Hettich ще го потърся и аз в практикер и ако го намеря ще ти пиша, но той не вярвам да ти свърши прецизна работа за фиксовете, само ще ти каже къде са 33,5 мм но ти това можеш и с рулетката да го измериш.

Прикачен файл

Pm11dd_1_.jpg
Pm11dd_1_.jpg (14.04 KиБ) Видяна 23368 пъти
maroka - специалист
Мда, за парите си шаблона на Virutex е чудесен, само има малко заигравка с отстъпите за канта и фалца...но иначе върши идеална работа. Може да се намери в ТЕКА.

И само да вметна, че центъра на отвора за ексцентрика на минификса е на 34, 5 мм от ръба :)
comunikator - специалист
Този шаблон на Hetich за панти е ясно как се борави,но за минификсове...........нищо не схващам....какви са тия Ф20 - Ф25 минификсовете нали се дупчат с Ф15?
shadowman - майстор
Вдигаш стара тема...
Освен минификс има рафикси като това на снимката и точно шаблон на хетих съм използвал за да ги монтирам

Изображение Изображение
comunikator - специалист
Съжелявам просто не съм виждал такива рафикси и незнам как се работи с тях?
mi6osf - специалист
Така или иначе темата е изтупана от прахта.
На скоро си купих този шаблон и съм доста доволен от инвестицията.

Прикачен файл

p9079402.jpg
p9079402.jpg (31.73 KиБ) Видяна 19237 пъти
comunikator - специалист
mi6osf : от къде го закупи и за какви парички?
mi6osf - специалист
Шаблона е Хетих, закупен е от Киров в Люлин (София), цената му е 58.10лв с ДДС
Повече инфо за шаблона може да разгелдаш на http://web2.hettich.com/hbh/Start.do?Us ... orId=Kirov

Тема "Шаблон за минификс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: