Всичко за дърводелството
wenciautoklima може ли малко инфо как по точно си ги направил? Интересува ме какво разбираш под конзоли за рамките? От вън е ясно, а от вътре има ли някакво покритие на стиродура.
манихеин - специалист
За машините - ясно. А откъде намирате евтин дървен материал?
pet.kan - специалист
употребявани дървени палети, летви за цигли (след съответното изсушаване)
друмчо - специалист
Сандъци от военните.
pvk1967 - специалист
Наистина, с машините се занимаваш веднъж, а проблема с материала и времето за изработка е постоянна константа!
Аз в момента си правя пчелни кошери от системата лангстрот-рут по чертежите за кошери на Димитър Бонев. Има описание и за даданблат кошери, но всички размери са за 10 рамкови. Ще трябват някои преизчисления за 8 или 12 рамкови. В случая аз страниците ги правя от съставни парчета, защото е по-здраво. Използвам чуждо тяло от череша.

Използвам банциг и 5 операционна, от която ползвам циркуляра, фрезата и планията.
Същата машина има възможност да ги прави дъските по определена дебелина, та понякога и това използвам.
друмчо - специалист
poznai написа:
Аз в момента си правя пчелни кошери от системата лангстрот-рут по чертежите за кошери на Димитър Бонев. Има описание и за даданблат кошери, но всички размери са за 10 рамкови. Ще трябват някои преизчисления за 8 или 12 рамкови. В случая аз страниците ги правя от съставни парчета, защото е по-здраво. Използвам чуждо тяло от череша.

Използвам банциг и 5 операционна, от която ползвам циркуляра, фрезата и планията.
Същата машина има възможност да ги прави дъските по определена дебелина, та понякога и това използвам.
Здравейте!
Да доуточня, този възел/модул/ от 5 операционната машина се казва щрайхмус.

Тема "ИЗРАБОТВАНЕ НА КОШЕРИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: