Всичко за дърводелството
dipetrov - помощник
Насочете ме към някой в София предлагащ услуги с фреза.
dbelev - специалист
Здравейте. Молба за съвет!
Реших чекмеджетата на гардероба да ги сглобя с зъбчата сглобка (не знам термина на български в клипчетата я дават finger joint). Изгледах няколко клипчета, видя ми се лесно и си направих едно просто приспособление без проблеми, но при пробата фрезера (използвам го за сефте) започна да люспи шпертплата (12мм). Къде греша? :?
Ето и малко снимки.

https://photos.app.goo.gl/QSnhJ7WKsCZXn6W17

Това, което сам открих е, че водача, на който е закрепена дъската има малък луфт.
EDI - майстор
Слобката е за масив по принцип.Иска и много остър фрезери.
miliad - майстор
Не му се занимава в момента с Гугъл за да отворя да видя снимката. Обикновенно фрезера кърти когато излиза от материала, особено пък шперплат с краен лист от 1мм недобре залепен към съседния. Качеството което се продава тук.
Решението е къс пас от към гърба и след това си караш нормално по посоката, или подлагаш отзад зад детайла жертвена летва да поеме натиска от фрезера.
Надявам се да съм уцелил проблема и без снимката.
mavryt4o - майстор
нед апр 26, 2020 3:25 pmmiliad написа:
Не му се занимава в момента с Гугъл за да отворя да видя снимката. Обикновенно фрезера кърти когато излиза от материала, особено пък шперплат с краен лист от 1мм недобре залепен към съседния. Качеството което се продава тук.
Решението е къс пас от към гърба и след това си караш нормално по посоката, или подлагаш отзад зад детайла жертвена летва да поеме натиска от фрезера.
Надявам се да съм уцелил проблема и без снимката.
Да задължително жертвена летва да подпира.Не че съм го правил с шперплат но за масива важи.
PIP - специалист
за всичко важи :) , dbelev ползвай парче дърво за гръб
dbelev - специалист
Благодаря момчета, утре ще пробвам.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: