Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Имах колеги дето ползваха хитачита (по-старите модели) за дълбаене на дъбови греди за дъбови конструкции и бяха големи кучета за работа, но това хикоки не знам колко е добро.
Делян - специалист
Явно Хикокито е някаква евтина серия за изт европа. Което предполага проблеми след време с частите.

Междувременно започнах да заглеждам RP2300 серията.
EDI - майстор
Хикоки си е обикновено Хитачи, нищо по-различно от стандартна машина.Която вземеш, ще работи.
Здравейте
Може ли мнение за оберфреза trend t7 2100w и цанга 1/2
Мисля си да бъде монтирана на маса
nikolson - майстор
Само 50мм потапящ ход, минус монтажната плоча - много малко. По принцип този модел е за английския монтаж на кухненски плотове, а не за маса. Това е същата фреза като Ербауер и Уъркс - производство на Позитек, само че по-скъп, заради бранда.
чет дек 08, 2022 5:39 pmnikolson написа:
Само 50мм потапящ ход, минус монтажната плоча - много малко. По принцип този модел е за английския монтаж на кухненски плотове, а не за маса. Това е същата фреза като Ербауер и Уъркс - производство на Позитек, само че по-скъп, заради бранда.
Благодаря за разяснението
Другите които заглеждам са хитачита и фрьоид като хитачито е 2000w а фрьойд 1900w
По добре ще е май да се Насоча към тях
cvetomir_77 - специалист
Аз имам Ербауер монтирана на маса и съм много доволен от нея, но наистина хода и е малък и смяната на фрезер е доста мъчителна работа .


Изображение
чет дек 08, 2022 7:29 pmcvetomir_77 написа:
Аз имам Ербауер монтирана на маса и съм много доволен от нея, но наистина хода и е малък и смяната на фрезер е доста мъчителна работа .


Изображение
По принцип има деу 1250w но е доста слабичка и се ползва за хоби
Ще ми се да взема нещо в сравнително нормален ценови клас и да е с 12.7 цанга за да мога да слагам по качествени фрезери
EDI - майстор
Какво ще изработваш и какви фрезери ще ползваш.
cvetomir_77 - специалист
Ако е за дребни неща ти препоръчвам тази от клипа по-долу. За нея има цанги 6 и 8 мм, както и 1/4. Както виждаш тя се справя и с по-големи неща, само трябва да се внимава да не се натоварва с “голяма стружка“ така да се каже.


https://www.youtube.com/shorts/Y7Ff0QwgrQM

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: