Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
за съжаление с готови дибли на метър не става.... изискванията към дървесината (най общо казано) са много завишени в моя случай.
да - за подобен фрезер от линка който си дал става въпрос само че зъбите трябва да са не с трапецовиден, а с триъгълен профил, 60 градуса при върха
tsenkov - специалист
Само бусола те оправя!
wanderer - специалист
ще пробвам да избегна струга.
nikolson - майстор
вт юни 26, 2018 12:56 amwanderer написа:
за съжаление с готови дибли на метър не става.... изискванията към дървесината (най общо казано) са много завишени в моя случай. да - за подобен фрезер от линка който си дал става въпрос само че зъбите трябва да са не с трапецовиден, а с триъгълен профил, 60 градуса при върха
Какви са изискванията към дървесината? Рече чам, или кедър. Мога веднага да ти дам инфо на ЛС за други дървесини, даже в твоите инчови 7.93 и 8.73 мм. От поне 15 вида дървесина. Ценков знае, тези дибли ги правят с бусола, а аз бях гледал клип как един руснак си направи самоделка за такава "острилка" и я въртеше на бормашина.
За фрезерите, мисля че няма с остър ъгъл. Това е заради площта на работната и слепваната повърхност.
EDI - майстор
Ето фрезерите - https://lotostrading.com/bg/frezeri?page=5 избирай си R-че.Ето ти комплект от проверен продавач - https://www.ebay.co.uk/itm/5-Bit-Bullno ... SwxX1Z0nKa .За другия фрезер - явно става дума за Finger Joint Router Bit - За жалост, всички, които съм виждал имат скосяване на върха - най-малкото е 1 мм на фрезера на ФРУД, по технологични причини.При остър връх, пластината ще прегрее за отрицателно време.Освен това ъгъла е доста под 60 градуса.Има фрезери островърхи пластини, но същите са на 80 градуса - https://www.routerbitworld.com/Freud-99 ... 99-038.htm =
tsenkov - специалист
Правилно си изключил струга. При тая дължина ще получиш идеално вретено. Виж в продавалника, базара имаше скоро гледах няколко бусоли. И аз решавам в момента една такава задача, но при мен е дължината е от350 до420мм. Ф12-16мм. Та единия вариант беше бусола. По ред причини и виждания на клиента минахме на по-добрия според него вариант, но той е не ефективен при тебе.
wanderer - специалист
  • EDI, при тези от лотус най близкия профилен е 7,1 мм и няма да стане. ако беше в + на мойте размери може би, но ми бяга почти милиметър надоло. ще погледна и-бейските. другия назъбения е добре, само ъгъла е кофти. трябва да е 60 градуса. благодаря отново за помощта.
  • nikolson ще ти пиша на л.с. по късно за дървесините, да не се отклонявам от предмета на темата.
ValBo - специалист
Здравейте,
Харесал съм си оберфреза Raider RDP-ER13 http://www.raider.bg/c/oberfrezi-15/obe ... p-er13-917. Но не можах да намеря никакви отзиви за нея в интернет.
Аз съм абсолютно начинаещ в дърводелството и тази фреза ще се ползва на високосна година, и въпреки, че е много евтина, ми се иска да не се разправям постоянно със сервизи. Та, ако някой има наблюдения, ще бъда благодарен да сподели. Също, ако смятате, че не си заслужава, ще помоля да ме насочите към подобна машина нисък клас.

Благодаря Ви предварително!
bulhomes2 - майстор
Да ти кажа - имам 4 оберфрези. Едната ми е от Лидл за 60-70 лв и съжалявам, че не си пазя касовата бележка. Шпиндела на ротора има свободен ход около 2 мм, което я оставя само за прави фрезери, но се забелязвам, че и затова не я ползвам. Счупи и се и застопоряването на шпиндела при стягане и разтягане на фрезера. Най-хубавата ми оберфреза е Макита, втора употреба, от английския ибей, дойде за около стотина лева. Желязна оберфреза на цената на райдера ти.
ValBo - специалист
Всъщност, ситуацията е следната.
След няколко дни имам рожден ден. Тъщата питала съпругата ми, какво да ми подари и се спрели на оберфреза. Аз уж не знам, но имам молба/заповед да избера модел, който хем да е сравнително евтин, хем да върши работа, да не мърмори тъщата "Ти моя подарък не го харесваш" :-)
Не съм професионален дърводелец и рядко ще ми трябва фрезата, но все пак трябва да става за нещо, че ако тъщата е недоволна... знаете как е, няма да ви разправям :-)
Та ако трябва да набутам тъщата с 50-60 лв нагоре, в името на бъдещият мир, с радост ще го направя. :-)

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: