Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Или да чакаме месец-два да ги намалят....
la_bamz - специалист
Фрезерите дойдоха, но за съжаление имам лек здравословен проблем и този месец не съм стъпвал в работилницата. А и нямам маса/поставка за инчовата фреза и ще трябва първо да си направя защото е 1500 W И малко ще се озорва с тези фрезери ( да си призная не бях виждал, и не очаквах да са такива големи "кютюци" :) ) и съм замисли едно призпособление, за да може да се минава на 3-4 паса. В момента който имам реален резултат ще пиша !
EDI - майстор
Ааа, големички са :lol: особено табления.Там си иска по-ниски обороти, няколко паса и по-бавно подаване.Моята и тя е 1500 вата и си реже без проблеми с табления, та няма да имаш проблеми с мощността, няма да се озорва.Иначе с профила и контрапрофила се минава без проблеми на един пас.Трябва ти само стабилно захващане за масата и един линеал за воденето на детайла.Може и без линеал, но с него е много по-лесно.
mavryt4o - майстор
Нещо ми се върти из главата.Не може ли стругар да изработи някаква преходна втулка да се навие на оста на стационарната фреза и отгоре резба за цанга като на оберфрезата.Моите размисли са че това няма да е проблем.Гложди ме че оборотите са доста по-малко при мен са 5000 но има нещо друго при 3кв трифазни няма как да паднат под товар а при оберфрезата осезаемо падат.Тааа иска ми се да поразчоплим това дали може да се получи нещо че се уморих тая фреза да я размъквам под маса над маса.
kendal - специалист
Това което ти се върти в главата хората са го измислили,и работи,вярно това е приложимо при малко по-по сериозни машини със сменяеми шпиндели и оборотите им са регулеруеми,но предполагам че знаеш тези неща,интересно ще ми е да споделиш резултатите.
mavryt4o - майстор
kendal написа:
Това което ти се върти в главата хората са го измислили,и работи,вярно това е приложимо при малко по-по сериозни машини със сменяеми шпиндели и оборотите им са регулеруеми,но предполагам че знаеш тези неща,интересно ще ми е да споделиш резултатите.
Не нищо подобно не съм виждал.Затова се надявам някой само малко кураж да ми даде и почвам.
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
...че се уморих тая фреза да я размъквам под маса над маса.
Купуваш още една от бакалията за 65 лв и проблема изчезва.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
mavryt4o написа:
...че се уморих тая фреза да я размъквам под маса над маса.
Купуваш още една от бакалията за 65 лв и проблема изчезва.
Просто не ме кефи да ги тормозя на маса тея машинки по-скоро нещо много мощно.
bulhomes2 - майстор
Абе не за маса ве. За разнасянето. Аз поне преди година си взех втора за подвижна и май само 2-3 пъти ми се е налагало да я ползвам.
themask - специалист
Момци,

Взех че заплюх DeWalt 625E от ибея. 2000W, Регулация на оборотите... Мисля, че ще е дзвер, стига да няма някой скрит проблем. Ще видим като пристигне. Ето малко снимки. Ако някой забелязва проблеми, моля, споделете :)
Прикачен файл:
s-l1600.jpg
Прикачен файл:
s-l1600 (1).jpg
Прикачен файл:
s-l1600 (3).jpg

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: