Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
PIP написа:
Зависи от ножовете и дълбочината, новите съвременни глави с лимитери могат да взимат по-дълбоко и по-леко в сравнение с фрезерните глави. Трябва да пробваш. С чисто нов фрезер ф200 х 14мм ми трябваха 3-4 паса за дълбочина 55мм за един (напречен) канал с 3квт мотор, затова почнах да сменям ножовете и главите една по-една.
На какви обороти го правиш?Аз карам на 6000 на 9 вероятно ще е по-леко но ме е страх нещо нямам практика.Би ли ми показал примерен модел на въпросния вид глави?Мотора ли омалява какви са признаците забавяне на обороти и почва да се усеща биене?Ввроятно ще е от главите и мощноста защото по клипчетата всичко се прави на 1 пас
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Ей ти една. С циркуляр върви. :lol: https://www.olx.bg/ad/tsirkulyar-CID101 ... 6c11ca334b
също добро на добра цена https://m.bazar.bg/obiava-21200019/darvodelski-mashini
PIP - майстор
mavryt4o написа:
PIP написа:
Зависи от ножовете и дълбочината, новите съвременни глави с лимитери могат да взимат по-дълбоко и по-леко в сравнение с фрезерните глави. Трябва да пробваш. С чисто нов фрезер ф200 х 14мм ми трябваха 3-4 паса за дълбочина 55мм за един (напречен) канал с 3квт мотор, затова почнах да сменям ножовете и главите една по-една.
На какви обороти го правиш?Аз карам на 6000 на 9 вероятно ще е по-леко но ме е страх нещо нямам практика.Би ли ми показал примерен модел на въпросния вид глави?Мотора ли омалява какви са признаците забавяне на обороти и почва да се усеща биене?Ввроятно ще е от главите и мощноста защото по клипчетата всичко се прави на 1 пас
До преди ремонта фрезата работеше само на 5700 оборота, като за фрезер ф 200 са малко високи. Сега я направих да работи на 3к, 4.5к, 6к и 7.5к обороти, като основно я ползвам на 6000 об. с глави от ф120-160мм. 9000об са екстра с малки глави (около и под ф100мм), но трябваше да търся много по-скъпи лагери за тия обороти. Признаците са първо звука на мотора и падането на оборотите. Ето примерна фрезерна глава, която товари и такава дето работи доста по-леко , но и цената и е друга
mavryt4o - майстор
Аз пробвах с дискове евтинджос не е много чисто но отбива номера.Намерих смолянски глави от въпросния вид фи 40 ос какви пари им са ножовете?https://youtu.be/yKUnWlZJERI
PIP - майстор
Щом вършат работа екстра, клипа е супер, жалко че няма звук и не мога да чуя звука на фрезата. Моите глави са основно смолянски и габровски, но повече не смятам да купувам от ЗММ смолян. Едно, че нямат цени на сайта и трябва да им звъниш, второ че последния път в една седмица звънях поне 5 пъти и нито веднъж не ми вдигнаха и трето, по-предния път, когато питах за конкретна глава от каталога им ми казаха, че ще трябва да чакам най-малко 6 седмици за нея. Главите им не са лоши, но са морално стари, а ножовете се захабяват бързо, т.е. меки са и не бих казал, че са изгодни в дългосрочен план.
PIP - майстор
Тези не са лоши, аз имам 10мм-ва от тях с комплекта за интериорни врати, но тя е за нутове и не влиза достатъчно дълбоко за по-сериозни сглобки. Въпроса не е, че е лоша, а че този бг комплект е 600лв, а на leuco ако не бъркам е 1100лв и съм сигурен, че разликата в качеството е повече от два пъти в полза на немските и няма нужда да се моля в смолян да ми я продадат.
Фитилчо - майстор
Може би е вариант да се поръча без ножовете(тази последната) и да се купят истински такива от вън. АКо както казва PIP са калпави
mavryt4o - майстор
PIP написа:
Тези не са лоши, аз имам 10мм-ва от тях с комплекта за интериорни врати, но тя е за нутове и не влиза достатъчно дълбоко за по-сериозни сглобки. Въпроса не е, че е лоша, а че този бг комплект е 600лв, а на leuco ако не бъркам е 1100лв и съм сигурен, че разликата в качеството е повече от два пъти в полза на немските и няма нужда да се моля в смолян да ми я продадат.
Мойте ножове пък са си баш от едно времешните за универсална глава и хич вече не ми харесват линийте и за кухненски вратички същия.Иска ми се нещо по-ръбесто и с фаска на сглобките не заоблени линий.Вярно са малки и онези дето ги гледах 145мм .5см канал дали ще направят?Гледах ги по 50лв 10 и 12.5мм.С пиян циркуляр работил ли си?
PIP - майстор
Не искам да пускам слухове, че са калпави, най-малкото защото нямам достатъчно сравнение с други марки. Основната причина, че почнах да се оглеждам за други марки е отношението или по-точно липсата на такова от ЗММ смолян. Както писах по-горе последния път когато исках да купя 120мм универсална глава с 5 комплекта конкретни ножове никой не вдигна телефона с дни и по принуда си поръчах подобна на felder и от тогава не съм и поглеждал смолянския сайт.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: