• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 244
Всичко за дърводелството
walko - специалист
Мойта обер фреза е с две цанги за 8 и за 12 мм. фрезери и ми ги продадоха в комплект със самата фреза както и десетина фрезера. Не е нищо специално марка-китайска "Райдер" купих я пролетта от фирмения магазин на Евро Мастер на ломско шосе след обеля струваше 165лв. имат общо три модела този е най-скъпия и най-истинския. Върви с дървен куфар. Много съм доволен и не съжалявам за парите. Но квото и да избереш знаи че се продават и модели с два размера цанги. :roll:
zz_stefanov - майстор
Не ми е ясно дали ще мога да я ползвам за пробиване на отвори за дибли в дебелината на листа (по скоро дали ще се позиционита прецизно там с линеалите)
velsi - Почетен майстор
Разбира се, че ще се позиционира. А и можеш да си направиш някакво приспособление за тази цел.
arihtev - специалист
колега velsi тва за оборотите до колко ги намалява вазможно ли е ъглошлаифа да стане на полираща на която оборотите са към 850 :?
velsi - Почетен майстор
Мисля, че няма да стане. В оригиналната машина M 850E този регулатор сваля оборотите от 10000 на 2800.
Харалампи - специалист
zz_stefanov написа:
Не ми е ясно дали ще мога да я ползвам за пробиване на отвори за дибли в дебелината на листа (по скоро дали ще се позиционита прецизно там с линеалите)
А стига бе за едни дибли ще връцкаш цяла фреза? Отворите за дибли се пробиват с дрелка, може и с акумулаторен винтоверт. Просто се слага на свредлото един ограничител и си готров. Ограничителят се прави от втулка с отвор като този на свредлото и радиално пробит отвор с резбичка М3-4. Мериш да не излиза свредлото от ПДЧ-то, завиваш винтчети и си готов да пробиваш отвори за дибли в несвяст.
arihtev - специалист
за ограничител има и по лесен вариант от маркуче което влиза по стегнато по боргията и лесно се реголира далбочината маркучето да опира в патронника пак от дугата страна си преценавате сами
zz_stefanov - майстор
Харалампи написа:
zz_stefanov написа:
Не ми е ясно дали ще мога да я ползвам за пробиване на отвори за дибли в дебелината на листа (по скоро дали ще се позиционита прецизно там с линеалите)
А стига бе за едни дибли ще връцкаш цяла фреза? Отворите за дибли се пробиват с дрелка, може и с акумулаторен винтоверт. Просто се слага на свредлото един ограничител и си готров. Ограничителят се прави от втулка с отвор като този на свредлото и радиално пробит отвор с резбичка М3-4. Мериш да не излиза свредлото от ПДЧ-то, завиваш винтчети и си готов да пробиваш отвори за дибли в несвяст.
Добре звучи. Правил съм го. Но пробиването на добър отвор с ръчен инструмент в дебелината на листа (18 мм) никога не става точно без предварително позициониране. Най малкия проблем е дълбочината на отвора. По този начин съм направил поне 300 отвора и не искам да работя повече така.
За себе си имам два варианта:
- оберфреза закрепена перпендикулярно на ръба на работния плот и линеал за точно подвеждане на листа;
- бисквит машина - вече има евтини на райдер, но те не са с палец като на фестол, а с малък циркуляр.
Харалампи - специалист
А бе честно казано и аз не ги пробивам така гьотере отворите за дибли. Използвам нещо като перфоратор за да не бяга свредлото. Използвам го за надлъжните отвори. За тези които се пробиват напречно не използвам перфоратор а само свредлото. Знам че е по-хубаво с фреза, ама за домашен майстор ми се струва прекалено. В момента не мога да постна снимки защото не е в мен. Обаче като стигна до мебелите ще го взема и ще го наснимам да ви го покажа.
housedoktor - майстор
Много интересно приложение има оберфрезата за рязане на кухненски плотове и отвори за съединителните им скоби .В България не съм запознат някой да го практикува.Става не особено лесно но за сметка на това е много сполучливо.Използва се 30мм водач за фрезата ,специален шаблон-водач /цената му е около 300 лв!!!!!!/и бит за фрезата ,които също не е от евтините

Прикачен файл

p3700684_x.jpg
професионален шаблон
p3700684_x.jpg (13.34 KиБ) Видяна 18155 пъти

Прикачен файл

p1465938_l.jpg
30мм водач
p1465938_l.jpg (8.13 KиБ) Видяна 18155 пъти

Прикачен файл

worktop%20joint.jpg
резултат
worktop%20joint.jpg (24.1 KиБ) Видяна 18155 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 244

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: