Всичко за дърводелството
aleks-83 - специалист
Здравейте момчета .Искам да попитам дали някои е слагал нормално свредло за дърво /12мм./ на оберфреза и... ако е колко ефективно е или по скоро колко опасно е ? :?
EDI - майстор
Не слагай.Не знам защо питаш, но не опитвай, свредла не са за там.
nikolson - майстор
Свредлата НЕ СА за такива обороти!!! То ако можеше, нямаше да се правят фрезерите. Отделно, баланс, материал.
aleks-83 - специалист
OK.А от къде мога да намеря нещо/прав фрезер / по дългичко . Правя отвори /нут/ и на хоризонтална масичка/- фрезата е монтирана хоризонтално де/ и малко не ми достига дълбочинката за да вкарам некой по сериозен длаб. Некои ку даде малко инфо ще съм благодарен. :partyman:
aleks-83 - специалист
Гледал съм из Е беи и Алиекспрес идеални за целта но повечето са с опашчица 1/2 инча и БРЪДЪ :prayer: , а тези с 1/4-за тях имам редуцираща втулка са основно на максимум 3/8 диаметър на ножовете, а #-o с по голям са се късички
Kumay - майстор
aleks-83 написа:
OK.А от къде мога да намеря нещо/прав фрезер / по дългичко . Правя отвори /нут/ и на хоризонтална масичка/- фрезата е монтирана хоризонтално де/ и малко не ми достига дълбочинката за да вкарам некой по сериозен длаб. Некои ку даде малко инфо ще съм благодарен. :partyman:
Каква работна дължина ти трябва? Имам на 19 мм.
aleks-83 - специалист
Дири се нещо от този род
https://www.aliexpress.com/item-img/WSF ... ae2b3l2MgN
Но с опашка на 8 или 12 милиметра.
А всъщност май бях чел в началните страници на темата , че някой си търсеше цанга 1/2 инча за фрезичка РТР, но дали излезе нещо... :?
EDI - майстор
Райдър и Рексър/ полска марка, продавана от DWT/ имат прав фрезер с 50 мм режеща част.Виж в елмагазина на ДВТ.Обаче трябва да си купиш с лагер и да махнеш лагера и шийката, понеже без лагер няма.Цена 20 лева.Райдърския е от новата им гама, цената идваше към 8-9 лева.Има и СМТ, ама цените са двойни.Говоря за опашки 8 мм.
aleks-83 - специалист
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1.qb.RXXX ... _50x50.jpg
Взех че поръчах ей тва, ниякои има ли впечетления от спираловидните битове.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: