Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
wanderer


Между другото за тази малка макита рт 0700 има пълни копия в Ибея -Katsu основите им са напълно еднакви, пасват едно към едно, също и цангите. Така се оборудвах с потапяща основа.

можеш ли да направиш паралел между основата на katsu и оригиналната на макита? моята фреза я купих без потапяща основа и напоследък взе да ми изтрябва по често с потапяне, а по спомен оригиналната в българия не беше много евтина.
Сетих се, че имам снимки на Катсуто. Основите и цангите пасват едно към едно на двете фрези, различават се само по цвета. В машинките външно има малка разлика в положението на потенциометърът.

Прикачен файл

IMG_20180208_145201.jpg

Прикачен файл

IMG_20180208_144904.jpg

Прикачен файл

IMG_20180208_144855.jpg
wanderer - специалист
благодаря ти много.
nakatasan - специалист
вт окт 30, 2018 10:28 amZEDYCUS написа:
wanderer


Между другото за тази малка макита рт 0700 има пълни копия в Ибея -Katsu основите им са напълно еднакви, пасват едно към едно, също и цангите. Така се оборудвах с потапяща основа.

можеш ли да направиш паралел между основата на katsu и оригиналната на макита? моята фреза я купих без потапяща основа и напоследък взе да ми изтрябва по често с потапяне, а по спомен оригиналната в българия не беше много евтина.
Сетих се, че имам снимки на Катсуто. Основите и цангите пасват едно към едно на двете фрези, различават се само по цвета. В машинките външно има малка разлика в положението на потенциометърът.
Здравейте, бихте ли споделили мнение за тази марка Katsu, която е китайско копие на Makita?
Замислям си да си взема такъв тример, но като зная, че е копие ме е страх нещо да не се повреди, или да не се затрия от дефектен инструмент.
По параметри и цена е много добро и има регулация на оборотите. За нещо по-скъпо на този етап не мога да си позволя, а и няма да го ползвам професионално.

Да попитам и нещо друго. Има ли и от къде мога да си намеря информация, в зависимост от използвания фрезер, материалът, който ще се обработва и оборотите на оберфрезата/тримера?

Поздрави
ZEDYCUS - майстор
Да ти дам препоръки не мога с чисто сърце. Четох отзивите (сравнително положителни 90%) и я взех на собствен риск. Реално съм ползвал катсуто един път да я пробвам, няма електронно стабилизиране под товар, леко клякат оборотите при натоварване. Заприходих я заради липсващите ми бази към макитата. В тяхното качество видима разлика не забелязвам. Това си е чисто субективно мое мнение.
Преди ползвах едно пълно копие на Макита 3612, под марката Ориент и бях много доволен докато не купих оригинална и разликата в качеството беше супер очевадна в полза на оригиналът(бях пускал тема за сравнение във форума). Докато при тези челните разликата която виждам е само ел. реглаж на оборотите в макитата. Но колко време ще работи е друг въпрос, така че всеки си преценява.

Правилото при работа с оберфрези е, колкото е по голям диаметъра на фрезера толкова са по малки оборотите. И обратното, но си зависи и от материалът който се обработва, ако се "пали" се намаляват оборотите защото изтъпява ножа, всичко идва с опита. Пофрезовай малко и ще добиеш опит.
nakatasan - специалист
пон ное 19, 2018 1:39 pmZEDYCUS написа:
Правилото при работа с оберфрези е, колкото е по голям диаметъра на фрезера толкова са по малки оборотите. И обратното, но си зависи и от материалът който се обработва, ако се "пали" се намаляват оборотите защото изтъпява ножа, всичко идва с опита. Пофрезовай малко и ще добиеш опит.
Здравейте, благодаря за бързият отговор. Но да попитам диаметъра на фрезера има се формата и големината на ножа, или дебелината на опашката?

Да обясня за какво ми трябва оберфреза или от тия малките за ползване с 1 ръка.
От време на време "дялам" по някоя тонколона. В момента се опитвам да завърша 3 бр, които ще се ползват с говорители овали. Мразя овалите, ама в случая такива имам, а и едната ще е за централна тонколона. Мястото, където ще се ползва е ограничено и се изисква да бъдат овални говорителите. Имам такива и реших да ги ползвам. Ама пробиването на точен овал ми е Х. И реших хем да си правя фаските, хем да направя овалът точен, да си купя оберфреза. Гледам различни варианти, големини, мощност, различно скъпи, а по моят джоб, всички са прекалено скъпи, защото няма да я ползвам всеки ден, а само епизодично. Та затова се замислих за нещо по-евтино, колкото да не се затрия и да мога да направя успешно 6 овала. После колкото изкара. Питам и за тази малката, защото е с ф6 опашките на фрезерите. Такива фрезери имам, затова се съобразявам, за да не купувам други. Фрезерите ги пробвах на високооборотна бормашина, бормашината си върши работата, но дълбочината на потъване е ограничена и в моя случай на практика е неизползваем.
Поздрави
ZEDYCUS - майстор
Вземи си нормална фреза, Лидълска или Айнхел, Бъджет за макс 60 лв се намират нови. Имат и цанги 6 тица. Не ти трябва тримерна фреза, тя е основно за кантоване и дребни работи. Основата и за потапяне е еднакви размери като на по горе посочените фрези, а основата тример е неудобна за потапяне за рязане.
Здравейте, благодаря за бързият отговор. Но да попитам диаметъра на фрезера има се формата и големината на ножа, или дебелината на опашката?
Диаметъра на режещата част.
nakatasan - специалист
А каква е зависимостта, в зависимост от диаметъра на ножа, какви да са оборотите? Имам мини шлайф машина Дремел, и вложките за тази машина си имат препоръка за какви обороти се използва. Врътката за оборотите не е със степени, а написани оборотите и по този начин се ориентирам как да настроя според спецификацията на вложката. Ама при тия фрезери, които имам с опашка ф6, нямам информация кое за колко оборота се използва. Отделно не зная каквато оберфреза регулатора с обороти ли е или със степени? Отделно не зная от къде да си намеря такава таблица за диаметри, материал, обороти, за да съобразявам нещата. А ако е със степени на врътката да се ориентирам поне малко по слух :-)
Поздрави
Forge - помощник
Търся прав фрезер 2мм за канал, но нещо не ми се получава. Някой намирал ли е някъде на прилична цена? Благодаря!
vbwooddesign - напреднал
ср ное 28, 2018 12:14 pmForge написа:
Търся прав фрезер 2мм за канал, но нещо не ми се получава. Някой намирал ли е някъде на прилична цена? Благодаря!
2 мм не съм виждал да се продава тук в България. Аз си взимам фрезери от Алиекспрес. Там цените са добри, качеството не е върха, но върши работа. Там има огромно разнообразие от фрезери, в най-различни размери и форми. Търся ги с "Router bit", може да се добави и woodworking, но и без да го добавяш пак ще излезнат. Харесваш, плащаш с карта и след около месец, получаваш призовка за да си получиш пратката от пощата. :) Лошото е, че много време се чака за доставката...., но поне е безплатна (в повечето случаи)
bulhomes2 - майстор
2 мм на циркуляра. Какъв ще да е тоя фрезер 2 мм?!?

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: