Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Факта, че лагер за теб е голям филм, говори, че нямаш никакъв опит в машините. Имаш глава на раменете - оправяй се! Ти питаш за това дали ще стане и както се разбира - никога не си пипал оберфреза. Аз като пипал - никога не бих доближил детайл до това. Щом си виждал някой да си подарява ненужните уреди - чакай пак да се покаже! Аз съм виждал само да продават.
nakatasan - специалист
нед сеп 09, 2018 5:58 pmbulhomes2 написа:
Факта, че лагер за теб е голям филм, говори, че нямаш никакъв опит в машините. Имаш глава на раменете - оправяй се! Ти питаш за това дали ще стане и както се разбира - никога не си пипал оберфреза. Аз като пипал - никога не бих доближил детайл до това. Щом си виждал някой да си подарява ненужните уреди - чакай пак да се покаже! Аз съм виждал само да продават.
Много грубо колега, много грубо. затова ли сте в този форум да нападате? Както арогантно се държите определено нищо от Вас не бих купил, дори да го подарявате.
Аз като не мога да помогна на някой си мълча, не развивам теории какво има и какво няма. А и не Ви задължавам да ми доближавате уредите.
От хубава тема, отново големите разбирачи оспамиха...

Като ми дойдат фрезерите и си направя каквото съм запланувал, ще публикувам снимки от проекта ми, най-малкото да докажа, че имам глава на раменете си, мога да я използвам и не съм се затрил. Сигурен съм, че отново ще има разбирачи и капацитети, които да ми оплюят труда. По-горе си го казах, че не се занимавам професионално и няма да изям хляба Ви като от нищо, правя нещо. :-)
bulhomes2 - майстор
Не съм знаел, че се държа арогантно. Ако някой се е почувствал засегнат - ми е все тая.
ZEDYCUS - майстор
Веско е прав за безопастността. Това е стойка за вертикално пробиване с бормашина, надали са много плътни стержините. Оттам голяма вибрация и опастност от изпадане на инструмента(фрезата) при фрезоване. Не разбрах с патронник ли е или с цанга. Ако е с цанга е по сигурно, ако е с патронник -Ти ще кажеш как е след работата. Ползвай поликарбонатна маска. Сейфти фърст. Ти си знаеш най добре, главата си е твоя. Не случайно всички правишлайфове, дори дремелите са с цанга, а не с патронници. Това китайско чудо, ни рак ни щука.
dbelev
Благодаря на всички! Явно ще се купува такъв удължител :rolleyes: , макар да надушвам и друг проблем - цанговата гайка на удължителя едва ли ще понесе макитовска цанга 10мм. За това вече поръчах втулка (преходник) 1/2" - 10мм. Към ZEDYCUS - в упътването на Rutlands има ли изискване за максимален радиус на фрезера? Защото за подобни удължители на Trend направо си пише - max 50mm!
За ДБелев снимах постановката с фрезата и упътването.

Прикачен файл

IMG_20180909_212618.jpg

Прикачен файл

IMG_20180909_211913.jpg
cvetomir_77 - специалист
nakatasan по принцип доста често и мен ме дразнят изказванията на Веско, но в случая съм напълно съгласен с него, т.е. ЗАЕЛ СИ СЕ С ОПАСНО НАЧИНАНИЕ. Все пак както каза ZEDYCUS "главата си е твоя"! Желая ти успех в начинанието и ще се радвам, ако пуснеш снимки от резултата.
bulhomes2 - майстор
Писал съм го, може и в тая тема да е. Нож от фреза се изстреля на 4 метра от мен и се заби косо в корема ми. Заби се тангенциално, почти по допирателната на корема ми. Мина през анцуг и тениска и влезе 4-5 см в мен. За щастие съм дебел и беше само в сланината.
Фрезата е под 10 хил оборота, оберфрезата е много повече. Но когато някой е решил, че морето му е до колене - иди му разправяй... хляба щял да ми изяде...
PIP - майстор
пет сеп 07, 2018 5:58 pmdbelev написа:
Здравейте! Направих груба грешка! Купих това

https://bashmaistora.bg/%D0%BF%D1%80%D0 ... 33985.html

без да забележа, че диаметъра му е по-голам от диаметъра на отвора на основата на фрезата (Makita RD2301)!!
Има ли решение проблема??
Аз намерих това,

https://www.rutlands.co.uk/sp+power-too ... a+m_dk1061

но за съжаление е свършил. И по-важното, работата с такъв удължител няма ли да е опасна? Фрезера е много масивен!
Ако имате съвети казвайте :?

Така и така съм почнал: Този тип фрезери приложими ли са за дълги пасове (над метър) ?
На твое място не бих ползвал тоя фрезер с удължител (аз не бих ползвал удължител с който и да е нож). В повечето случаи отвора на фрезата не е случаен и е съобразен с максималния размер фрезер, за нея. Тея големи фрезери са по-скоро за големи фрези с шпиндели за тях, отколкото за оберфрези закачени на маса.
dbelev - специалист
Благодаря ZEDYCUS ! Точно така си го представях, но този фрезер си ме стресна :? Затова реших да го върна и да използвам по-малък - 50мм. Момчетата от "Баш майстора" се оказаха много отзивчиви и днес изпращам фрезера. Понеже удължителя от Рутланд е свършил, продължих да търся и се оказа, че CMT имат удължители с опашки 8, 10, 12, и 12,7мм и всички видове цанги инчови и метрични! В Баш майстора имаха опашка 8мм, но аз поръчах 12,7 с цанги 12 и 12,7мм на цена 50-60лв. :-D Фрезер 50мм се побира в отвора на фрезата и за сега ще работя без удължител.
Ивелин1 - специалист
Здравейте колеги.
Преди мисля че съм писал пак тук за изкревен фрезер на оберфреза. В момента вече ползвам други фрезери за таблени вратички. Но проблема е че оберфрезата е 8мм а фрезерите са 1/4 и за това ползвам втулка,но има клатене и биене. Стягам колкото мога, но дори на моменти фрезера пропада надолу! Питането ми е има ли нещо по-добро от тези втулки, което да е от 8мм към 1/4 ? Надявам се да има решение защото стана грешка при доставката и в момента имам два комплекта и половина за рамки и един таблен фрезер!
EDI - майстор
Проблем с втулката имаш, премери вътрешният видиш колко е.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: