Всичко за дърводелството
Ивелин1 - специалист
нед сеп 16, 2018 10:45 amPIP написа:
съб сеп 15, 2018 9:54 pmИвелин1 написа:
Здравейте колеги.
Преди мисля че съм писал пак тук за изкревен фрезер на оберфреза. В момента вече ползвам други фрезери за таблени вратички. Но проблема е че оберфрезата е 8мм а фрезерите са 1/4 и за това ползвам втулка,но има клатене и биене. Стягам колкото мога, но дори на моменти фрезера пропада надолу! Питането ми е има ли нещо по-добро от тези втулки, което да е от 8мм към 1/4 ? Надявам се да има решение защото стана грешка при доставката и в момента имам два комплекта и половина за рамки и един таблен фрезер!
Вземи си оригинална за твоята фреза цанга на 1/4
И аз се сетих първо за това, но оберфрезата ми е makita RT0700 и не мога да намеря друго освен 6 и 8 мм!
Kumay - майстор
нед сеп 16, 2018 11:00 amИвелин1 написа:
...И аз се сетих първо за това, но оберфрезата ми е makita RT0700 и не мога да намеря друго освен 6 и 8 мм!
Аз мога да ти доставя цанга 1/4". Цената е 23,00 лв.
Ивелин1 - специалист
нед сеп 16, 2018 11:10 amKumay написа:
нед сеп 16, 2018 11:00 amИвелин1 написа:
...И аз се сетих първо за това, но оберфрезата ми е makita RT0700 и не мога да намеря друго освен 6 и 8 мм!
Аз мога да ти доставя цанга 1/4". Цената е 23,00 лв.
Писах на лс.
ZEDYCUS - майстор
:?Странна работа, как си успял да сложиш тази втулка. Оригиналните за РТ0700 1/4 и 8мм са като на долната снимка.

Възползвай се от предложението на Николай и вземи оригинална цанга на 1/4. Аз от предишната ти снимка предположих, че става дума за по големите фрези, а то ставало дума за челна фреза за кантове.

Между другото за тази малка макита рт 0700 има пълни копия в Ибея -Katsu основите им са напълно еднакви, пасват едно към едно, също и цангите. Така се оборудвах с потапяща основа.

Прикачен файл

IMG_20180916_113403.jpg
Ивелин1 - специалист
нед сеп 16, 2018 11:48 amZEDYCUS написа:
:?Странна работа, как си успял да сложиш тази втулка. Оригиналните за РТ0700 1/4 и 8мм са като на долната снимка.

Възползвай се от предложението на Николай и вземи оригинална цанга на 1/4. Аз от предишната ти снимка предположих, че става дума за по големите фрези, а то ставало дума за челна фреза за кантове.

Между другото за тази малка макита рт 0700 има пълни копия в Ибея -Katsu основите им са напълно еднакви, пасват едно към едно, също и цангите. Така се оборудвах с потапяща основа.
Благодаря за идеята за основите ще ги разгледам!
И най-вероятно ще се възползвам от предложението му!
wanderer - специалист
нед сеп 16, 2018 11:48 amZEDYCUS написа:
Между другото за тази малка макита рт 0700 има пълни копия в Ибея -Katsu основите им са напълно еднакви, пасват едно към едно, също и цангите. Така се оборудвах с потапяща основа.
  • можеш ли да направиш паралел между основата на katsu и оригиналната на макита? моята фреза я купих без потапяща основа и напоследък взе да ми изтрябва по често с потапяне, а по спомен оригиналната в българия не беше много евтина.
ZEDYCUS - майстор
Паралел не мога да направя по простата причина, че нямам оригинална потапяща основа. Сравнявам тримерната основа - разлика има само в цвета. Всички размери са еднакви и си пасва едно към едно, пробвах и цангите.
Не съм в града и като се прибера ще ги снимам двете машинки и базите.
kabel96 - специалист
Мой познат си търси оберфреза с захват 12.7.
Ще я ползва за настолна така че може и по мощна.
Бихте ли препоръчали нещо,може и от чужбина разбира се.
nikolson - майстор
Зависи от бюджета. Зависи втора ръка, или нова. Цените са от 150 до ....за нова. Triton TRA 001 я препоръчват за маса, заради заключването на шпиндела в прибрано положение за смяна на фрезера без контра.
dbelev - специалист
Поръчах фрезери YONICO, но не от ebay, от техния сайт precisionbits.com. След като почаках 20 дни се обадих на DHL (международният куриер), те ме прехвърлиха на Български Пощи (местния куриер), а те на - Български Митници, където се оказа пратката. И сега питането: Да ходя ли да се разправям с БГ митници или да чакам Пощата да ми донесе пратката? Някой може ли да сподели челен (черен :? ) опит?

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: