Всичко за дърводелството
АврораББ - напреднал
Привет, правилно сте ме разбрали и да за ламиниран МДФ иде реч. Дали този модул би се справил с непотъването
Изображение
bulhomes2 - майстор
Едва ли тук ще намерш някой, който да го е пробвал. Както виждаш шанса някой да ти каже, че става, а всъщност никога да не го е пробвал е доста голям.
nakatasan - специалист
вт авг 25, 2020 8:39 amАврораББ написа:
Привет, правилно сте ме разбрали и да за ламиниран МДФ иде реч. Дали този модул би се справил с непотъването
Изображение
Здравейте, такъв плот от къде може да се намери и на какви пари? Искам да си направя нещо подобно разглобяемо и при нужда да го сглобявам и ползвам.
Поздрави
EDI - майстор
Това е модула на Тритон и е ненормално скъп, над 600 лева идва.Не си заслужава.За оберката стига и дъска с дупка и 4 видии за захващане на оберката, за повечето операции.Не си давайте парите.По-добре самоделка.Втората маса винаги е по-добра. :lol:
kendal - специалист
Ева го и модула,за 600 пари може да се придобие стационарна фреза,която е много по-добър вариант за посочената работа.
nakatasan - специалист
Здравейте, когато пробивате отвор имам предвид окръжност с шаблон и оберфреза с фрезер в плоскост 21 мм шперплат, какъв фрезер използвате?
PIP - майстор
За мен оптималния размер в случая е диаметъра да е колкото опашката - т.е. ако ползваш 1/2 цанга, толкова да е и диаметъра на режещата част.
nakatasan - специалист
пон авг 31, 2020 12:22 amPIP написа:
За мен оптималния размер в случая е диаметъра да е колкото опашката - т.е. ако ползваш 1/2 цанга, толкова да е и диаметъра на режещата част.
Това ако е за мен написано, имах предвид марка и модел, нещо снимка да се ориентирам. 6 мм ми е цангата, а на колко инча (цола) отговаря не зная.
Поздрави
PIP - майстор
6мм не е много за тая работа, но на повече паса ще стане. Аз не купувам фрезери под 8мм, освен ако нямам избор. Марка, аз ползвам основно wealden, имам и trend (сивата им серия), festool и titman, но са по-скъпи. wealden като качество/цена са най-изгодни, но не предлагат много милиметрови размери, основно са инчови.
EDI - майстор
Колко е Ф -то на отвора и само ще прорязваш ли кръг или ще дълбаеш, като паница, не разбрах.Щото има разлика голяма.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: