Всичко за дърводелството
nakatasan - специалист
EDI написа:
Ето да видиш как изглежда - https://www.servina.net/index.php?c=vie ... gJHS_D_BwE .Основата е чугун, колоната е плътна, точността е добра за такъв тип механизъм.Аз от доста години си я ползвам с бормашината.
Такова имам, но на друга марка, но не знаех, че така се казва. Хубав инструмент е, но неприложим за пробиване на отвори в стени или таван под прав ъгъл. За това попитах за тази мобилната на Wolfcraft. Хареса ми, защото има приставка за прахосмукачка. Из хипермаркетит предлагат една друга на по-ниска цена, но май няма приставка за прахосмукачка.
Поздрави
EDI - майстор
Ясно.Прекалено са много парите ми се струва, а и на тавана чак такава точност не мисля, че някъде ще ти трябва, ама ти си знаеш, какво правиш.Подобни стойки, но за малките оберки на СПАРКИ се продават из продавалниците, до колкото помня и те са за шийка 43 мм.Много по-стабилни са от тази, може тях да погледнеш.
mavryt4o - майстор
Има в пловдив голяма фреза за продан ще я режат на скрап цена 400лв .Модела е с една ръчка отпред която се мести нагоре-надолу.Ако някой има интерес до ден два ще е нарязана.
PIP - майстор
Фреза не, но ако чуеш за каретка се обади.
PIP - майстор
мерси, търся оригинална от/за фреза родопи :)
mavryt4o - майстор
PIP написа:
мерси, търся оригинална от/за фреза родопи :)
възстанових я моята най-после но мисля че са прекалили от към тегло
PIP - майстор
Добре е да е масивна, като се наложи да вадиш напречни 'канали' от сорта на дограма ще се радваш. И аз приключих с ремонта - два мотора, лагери, нови шайби и един куп дреболии.
mavryt4o - майстор
PIP написа:
Добре е да е масивна, като се наложи да вадиш напречни 'канали' от сорта на дограма ще се радваш. И аз приключих с ремонта - два мотора, лагери, нови шайби и един куп дреболии.
Два мотора? Вярно беше споменал че има мотор за местене на шпиндела.Малкия е на 4г и си го мести без проблем .Определено тази екстра ако я имах на щрайхмуса щеше да ми е от голям + че един път го пробвах на 5-6 почивки и си е голям зор.Като каза за канали за дограма по същия начин мога ли да направя чеп от един пас.Примерно нареждам на вретеното еднакви фрези и дистанционер с дебелината на чепа.Гледал съм клипчета как правят дограма всичко на един път се прави.Вярно главите им струват хиляди.
PIP - майстор
Зависи от ножовете и дълбочината, новите съвременни глави с лимитери могат да взимат по-дълбоко и по-леко в сравнение с фрезерните глави. Трябва да пробваш. С чисто нов фрезер ф200 х 14мм ми трябваха 3-4 паса за дълбочина 55мм за един (напречен) канал с 3квт мотор, затова почнах да сменям ножовете и главите една по-една.
Последна промяна от PIP на ср апр 04, 2018 9:57 am, променено общо 2 пъти.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: