Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Между Скила и Боша бих избрал бошчето. Скил се правят тям, където се правеха и преди. Просто китайците купиха марката от Бош и го правят за себе си. Ма същите китайци купиха и FLEX.
У нас оберките са с цанги 6 и 8 мм.
mavryt4o - майстор
чет юни 14, 2018 10:08 pmBuliviv написа:
Друго в този ценови диапазон е това https://www.emag.bg/oberfreza-bosch-pof ... ELMVDBBBM/
но не съм наясно дали е само 6 мм или има и 8мм, в някои сайтове я дават с 6,8 и 1/4 , другаде само с 6мм та се чудя дали просто не е описана точна окомплектовката.
Също така за този модел в ръководството пише, че пусковия ключ трябва да се натиска и не може да се застопори, което ще рече, че ако искам да я монтирам на маса ще трябва да се "побългарява" :?
Ползвам същата от 4 години втора ръка беше. Добре се държи като изключим 2 лагера за 10лв но ми вади пари.С трите цанги ми я дадоха.Ако не искаш побългаряване купи си 2.Иначе аз побългарявам като стискам копчето с скоба за маркуч.
Chefo77 - майстор
Аз също съм за Боша, с един малък съвет - мини на по-горния вариант, 1400. Константна електроника, плавен старт, фина настройка на височината. Има я на 259 в два варианта - с консумативи и с комплект фрезери.

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... f-1400-ace

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... 1%80%D0%B8
Buliviv - специалист
Благодаря за полезните съвети .
Явно ще е Боша вариант 1400.
Колкото до масата след като я закупя ще му мисля. Тези готовите на снимките изглеждат функционални, но не знам на практика дали ще вършат работа и дали ще може да се монтира тази фреза. Все пак да го карам едно по едно :)
mavryt4o - майстор
Имам едно питане при работа с стационарна фреза не ръчна.По-конкретно изработване на таблени кухненски вратички .Още по-конкретно хоризонталните къси фризове в моя случай 15см.И най-конкретно контр профила на тях .Голям проблем ми е доста опасно ми се вижда някой ако знае някой сравнително безопасен чалъм ще съм мублагодарен.Споделям снимка каретката минава на 20см от главата.Незнам да сложа някой талпа върху каретката и така да удължа плота и максимално близо до главата и посла да стагам някак детайлите защото са много къси нз.

Прикачен файл

2018-06-15 20.20.36.jpg
bulhomes2 - майстор
Удължи си масата с дърво до главата!
mavryt4o - майстор
пет юни 15, 2018 8:35 pmbulhomes2 написа:
Удължи си масата с дърво до главата!
И като сложа детаилчето на това дърво пак трябва да измисля някаква стяга да го притиска отгоре нали защото страх ме е да притискам там.Иначе каква е правилната последователност на фрезоване да стане една готова рамка.Няма никакво видео за случая или аз не пиша правилнно нз.
bulhomes2 - майстор
Има стяги, които натискат отгоре. Не бяха скъпи. В ибея де. Иначе за последователността нямам идея. Фрезата ми е най-неизползваната машина.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... 0&LH_BIN=1
PIP - майстор
Аз нямам каретка и винаги си правя водач, не знам как точно да го нарека подобно на Това. Ползваш дъска с дебелината на вратичките, която е перпендикулярно на линеала (все едно опорния линеал на каретката), 30-40см дълга и 10-20см широка (по-широка е по-добре). Върху нея завинтвам перпендикулярна права летва (успоредна на линеала на фрезата), 40-50см дълга е достатъчно за кухненски вратички, която летва е за водач по линеала на фрезата. На горната летва обикновено кова две пирончета, които да се показват отдолу 2-3мм, така че да държат заготовките да не мърдат. Изгледай клипчето и ще ти стане ясно как се работи с него, просто това е по-модерно и универсално, но принципа е същия. Може и със стегите по-горе, аз имам подобни на bessey, но с водача е по-лесно и безопасно.
mavryt4o - майстор
Благодаря ви много за бързия и точен отговор.Стана ми ясно и последователноста и приспособленията.Първо ще обезопася максимално главата като сложа едно парче паркет на линеала .Искам само необходимото от нея да се вижда.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: