Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
1200 няма плавен старт, няма лампа, няма фин реглаж и не съм убеден дали има SDS захват. Макитата със сигурност е по-добра, все пак е профи.
Аз просто предлагам, иначе си ползвам 0700 на Макита. Пък знае ли се, може за имения ден да си направя подарък една 1400 (че за РД и Коледа вече си направих подаръци) :)
colyo - специалист
вт окт 23, 2018 3:00 pmvbwooddesign написа:
https://www.onlinemashini.bg/oberfreza- ... allery]/0/
Здравейте, гледах го и зеления Бош, но не намирам много разлики с по-слабия, който е ПОФ 1200 W. Работил съм с такъв и наистина е много удобен за работа, лек и ергономичен. Мощен е и има регулация на оборотите. Има си всички приставки към него и даже и предпазно стъкло, което на мен лично повече ми пречи, отколкото да ми помага. Като цяло е много хубава машина, но все си мисля, че Макитите са една идея ПО-добри, въпреки, че са на същата цена. Като минус на зеления Бош отчитам, че няма 12 мм отвор за голяма цанга. Не, че съм си наумил да върша нещо определено с 12 мм, но все пак е някакъв показател, че ако машината има голям отвор за голяма цанга ще е по-стабилна и с малките - 8 мм. Взех си един дълъг профилен фрезер от Алиекспрес и като го пуснах на моята Парксайд, не ми хареса как работи. Имаше много вибрации. Пробвах на дърво и видях, че се мъчи машинката. Той е един масивен - тежък и дълъг със сложен профил. Иска ми се да си взема такава здрава и стабилна оберфреза, на която няма да е проблем да ги кара тези мощните профилни фрезери. Довечера ще пробвам фрезера на Бош ПОФ 1200 вата, да видя как се държи и там. Надявам се тея Макити или Спаркито да работят по-стабилно с тежките накрайници.
От няколко дни съм горд собственик на POF 1400 ACE и трябва да ти кажа, че има достатъчно вътък да върти и 1/2 фрезери. Гредах в ютуб, че руснацита слагаха на такъв цанга 1/2 от един стар син Бош (на корпуса има черна кутийка с диоди, но не знам как се води модела). Макитата мисля, че беше 900W и ми се видя малко. Между другото ПОФ-а в момента е на промоция в едигитал за 227лв с комплект фрезери на аванта.
EDI - майстор
Мисля, че от синия GOF1300 слагаха цанги 1/2, от тези с по-малките гайки.Тази Макита е дребна,ако е Макита от 3612 нагоре.След време на човек му идват идеи в главата - маса, мебели, вратички и т.н. и си казва, защо не взех по-голямата оберка.
vbwooddesign - напреднал
Здравейте, Бошът е хубав, но ако някои е пипал такава : https://bashmaistora.bg/%D1%84%D1%80%D0 ... 46241.html от хоби серията на Макита - Мактек, моля да сподели опит :)
EDI - майстор
За МАКТЕК много е писано, хубави са машините, по-евтина серия на МАКИТА бяха.Сега също я има серията, но вече си е с името МАКИТА и пак са оранжеви на цвят.Обаче пак залиташ към машина без регулация на оборотите.После ще съжаляваш.
mavryt4o - майстор
чет окт 25, 2018 9:40 amvbwooddesign написа:
Здравейте, Бошът е хубав, но ако някои е пипал такава : https://bashmaistora.bg/%D1%84%D1%80%D0 ... 46241.html от хоби серията на Макита - Мактек, моля да сподели опит :)
Видя някой лев увеличение и зе да заглежда машинки аааа :-D
nikolson - майстор
чет окт 25, 2018 9:40 amvbwooddesign написа:
Здравейте, Бошът е хубав, но ако някои е пипал такава : https://bashmaistora.bg/%D1%84%D1%80%D0 ... 46241.html от хоби серията на Макита - Мактек, моля да сподели опит :)
Послушай Еди. Липсата на реглаж на оборотите "скопява" възможностите на машинката. Различните фрезери и дървесини искат различни обороти. Все пак, ако можеш да си направиш външен реглаж и се примириш с това неудобство, за здравината нямаш ядове.
пишман_майстор - майстор
Външния реглаж не е препоръчителен. Под товар ще "падат", ще се налагат постоянни корекции
Да е с константна електроника за поддържане на дадени обороти и под товар. Така е най-добре, всичко друго е компромис
vbwooddesign - напреднал
Благодаря на всички за мненията! Последната ми ориентация е към Спаркито. Ще умувам още малко и накрая май тя ще е избраничката :)
Mavryt4o, как ме разконспирира! :) Гледам да си взимам по нещо за работилницата, че иначе за глупости ги даваме и нищо не ми остава..
mavryt4o - майстор
нед окт 28, 2018 10:43 pmvbwooddesign написа:
Благодаря на всички за мненията! Последната ми ориентация е към Спаркито. Ще умувам още малко и накрая май тя ще е избраничката :)
Mavryt4o, как ме разконспирира! :) Гледам да си взимам по нещо за работилницата, че иначе за глупости ги даваме и нищо не ми остава..
Именно и да вземаме и да не вземаме пак накрая сме на 0.Така че вземай все по някакъв въдънлък това ще ти остане.ПП не и спарки :lol:

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: