Всичко за дърводелството
dbelev - специалист
Благодаря на всички! Явно ще се купува такъв удължител :rolleyes: , макар да надушвам и друг проблем - цанговата гайка на удължителя едва ли ще понесе макитовска цанга 10мм. За това вече поръчах втулка (преходник) 1/2" - 10мм. Към ZEDYCUS - в упътването на Rutlands има ли изискване за максимален радиус на фрезера? Защото за подобни удължители на Trend направо си пише - max 50mm!
nakatasan - специалист
Здравейте, нали форумът е "Направи си сам", опитах се да си направя оберфреза за дребни неща. Има още какво да се желае и усъвършенства, но ще я направя.
Поради 18 мм ПЦЧ, фрезера ако не може да "потъне" по-надолу, какъв удължителен преходник да използвам?
Поздрави

Прикачен файл

Oberfreza_samodelka.jpg
ZEDYCUS - майстор
Никакъв удължител не ти трябва при тоя ход на водачите. Пък и не става ясно от снимката нито каква ти е цангата или е с патронник? :?
За Белев - на упътването нищо не пише за максимален размер на фрезера. Ще ти го снимам утре вечер.
Цангата на удължителят няма нищо общо с макитската. Кви са тия фрезери с 10 мм опашка, такова животно не съм виждал.
dbelev - специалист
Офф моя грешка! 12мм разбира се е фрезера, а аз зяпам и пазарувам глупости!
ZEDYCUS - майстор
Има 3/8 дето горе долу прави 10 мм и отгоре. Имам такава цанга, дойде с машината ма си седи.
EDI - майстор
Има и 10 мм, но не са разпространени и повечето са за метал.
bulhomes2 - майстор
nakatasan поздравления за мерака! Но ми убягва смисъла и да питам! Таз червената машинка каква е, че си я преквалифицирал за оберфреза? И да си е заслужавало играта. Имам 4 оберфрези и най-скъпата ми е една 2200 ватова Макита и съм я взимал за към 100 лв. 1/2 инч. Другите са 8 мм парксайд от лидл (голям боклук, 80 лв май), една 1/4 инчова за 40 лв и една челна 1/4 инча за към 50-60 лв (май). Купувал съм 6 мм бош за 20 лв от битака и същия ден го препродадох през олх. Купувал съм и преди години един 8 мм райдър (май беше) за подарък на комшия за 30 лв нов от бау..кер... лаж.. някой от тях.. Та ти се чудя от какъв зор си тръгнал да си правиш "направи си сам" един от най-опасните инструменти в дърводелството.
nakatasan - специалист
Луд умора нема, само се поти! Са казали хората ...
Правил съм отвори с Дремел, който си дойде с пергел и фрезер за очертаване и рязане, но е само до 3,2 мм. Дремелът е 170 вата, ако не греша до 35 000 оборота/минута.
Този правия шлайф/дрелка или там както се води, го купих уж за 500 вата мощност и уж на 35 000 оборота/минута, ама и ако е поне 250 вата, също ще ми върши работа, защото Дремелът ми върши идеална работа, но си има ограничение в диаметъра на фрезерите. Този правия шлайф/дрелка е с диаметър на универсала до 6 мм. Купих си фрезери на 6 мм опашка, ама още не са пристигнали, за да видя колко е дълга опашката и както е така отдолу с ПДЧ дали ще стигне дълбочината. Затова попитах има ли удължители за 6 мм. Като сложа фрезера, може да няма нужда от удължител. Диаметъра на фрезера е стандартна, около 30 мм. А отвора на основата по спомен беше около 70 мм.

Да си призная, може да съм в грешка, но никога не купувам ръчен инструмент втора употреба. Щом го продават значи има защо да го махат от употреба...
А за ново, което съм си харесал и ще ползвам максимум 1-2 пъти в годината, не е оправдана инвестицията. Да бях спечелил от тотото, да ги похарча и да си направя няколко подаръка, съм съгласен, ама пусто тото ...
Поздрави :-)
bulhomes2 - майстор
Най-честата причина за продажба е прекратяване или модернизиране на дейността. А не, че инструмента е станал опасен. Това което ти правиш е много по опасно от която и да е оберфреза втора употреба.
nakatasan - специалист
нед сеп 09, 2018 2:38 pmbulhomes2 написа:
Най-честата причина за продажба е прекратяване или модернизиране на дейността. А не, че инструмента е станал опасен. Това което ти правиш е много по опасно от която и да е оберфреза втора употреба.
Сигурно е така. Очаквам подаръци, които имат за подаряване на работещи и читави оберфрези, съм на линия, както и на други ръчни инструменти за дървообработване. Ще им помогна при смяна на дейността като ги отърва от ненужните уреди :-)
Опасно е също и като се пресича улицата на пешеходна пътека при зелен светофар. Излишни пари нямам. А при втората употреба никаква гаранция няма. едно копче за стартиране на уреда ако се повреди човек може да се вкара в големи филми, да не говоря за лагер ...
Поздрави :-)

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: