Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Обикновено е ротор. Но интересното е от какъв зор(при какво натоварване) изпуши? Дано не кажеш, че я ползваш за правене на профили на вратички с профилни фрезери.
А защо не взе да смениш само това което се повредило, което лесно се познава, като я отвориш, по саждите :-D , макита поне поддържат части за разлика от много други марки.
Моята е на същите години, но я ползвам само по предназначение за кантове 2мм и рядко някой фрезер със закръгление и няма никакви признаци за проблем.
cvetomir_77 - специалист
Сажди няма никъде. Първо започнаха да искрят четките. Премерих ги и се оказа, че нямат разлика от новите които се предлагат на пазара, след което е включих пак и това беше краят. За таблите си имам 2100 вата фреза на маса. С тази правя и аз само кантове. Днес изгоря на кантовете на една врата която съм започнал (всъщност първата ми врата).
ZEDYCUS - майстор
A разглоби ли я, погледна ли ламелите на колектора дали нямат следи от разлепяне окъсяване. Статора предполагам като премериш съпротивление на намотките ще си покаже ако има окъсена.
Погледнах в Бг ротор е 55лв. Нова машина 230 лв
cvetomir_77 - специалист
Разглобих я веднага, но никъде няма признаци на повреди. Мерих и с уред, също няма признаци на повреди и за да не купя ротор и да се окаже я статор я електрониката, предпочетох да поръчам нова. Новата фреза дойде вчера. Разликата между новата и старата е около 9000 километра.

Прикачен файл:
IMG_7086.JPG
IMG_7086.JPG (98.51 KиБ) Видяна 4143 пъти
Прикачен файл:
IMG_7087.JPG
bulhomes2 - майстор
Аз бих сменял чарковете сега един по един за да разбера кой е изгорял на старата и да оправя и нея.
Chefo77 - майстор
Аз пък бих я пратил на Алекси в Бургас (Елко). Пак ще дадеш пари за части, но не на халост.
cvetomir_77 - специалист
нед юни 06, 2021 9:28 amChefo77 написа:
Аз пък бих я пратил на Алекси в Бургас (Елко). Пак ще дадеш пари за части, но не на халост.
На тези 2000 километра скъпа ще ми излезе фрезата. Живея в Германия и понеже тук ремонтите излизат доста скъпи (освен ако не си ги правиш сам) си поръчах нова, пък старата ще чака ред за ремонт някой ден.
Chefo77 - майстор
Ахааа, така вече е друго :)
mavryt4o - майстор
И аз вчера от едно недоглеждане с уреда бях тръгнал за нов и се оказа кабела... 😆

Прикачен файл

IMG-3cb138c0bf820e800d23e5c974d42c40-V_copy_881x1563.jpg
Делян - специалист
Здравейте,

решил съм да си взема фреза, която ще използвам и за т.нар. router sled.

Предполагам, че за целта фрезерите трябва да са 12 мм. Съответно, фрезата - по-мощна.

Това Hikoki е много примамливо. Цели 2 кВт, но цената, в сравнение с макитите, е съмнителна. Цангата е май само 12 мм.

Готов съм да инвестирам и в тази Makita. По-малко ватове, но по-високо тегло. Пише за "Линеен топков лагер за супер плавно рязане", това какво би трябвало да означава?

Тази Makita е "по-слабичка", но на по-висока цена. И е с 3 размера цанги.

Та, някой ако има някакви впечатления от тези или други модели, моля да даде насоки.

Освен за "нормалните" дейности, ще се използва и за изрявняване на греди и плотове...

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: