Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Ми ще бий, какво очакваш от опашка 1\4 и 90 мм дължина.То с таблен 80 мм екстензията на СМТ с опашка 12 мм се опитва да бие, та тази изгъзица няма да бие.Хич не я ползвай, щото като нищо ще сгъне главата.Аз оберка с 1600 оборота не съм виждал, какво е това чудо, като марка.За втулката-първо сложи втулката в цангата и тогава си наместване фрезера, по-удобно е.
cholev - майстор
Не. Оберката е 11000-30000. Пробвах как върти на бормашината/винтоверт. там е 1600об. пробвах само дали там ще бие. Там е ОК
EDI - майстор
На бормашина винаги ще бие, там луфтовете са огромни.Аз обаче тази екстензия на оберка изобщо не бих я сложил, хич не ми вдъхват доверие тези нонеймчета за такива машини..
ddnnp - специалист
Някой да знае къде предлагат гофрирана тръба с вътрешем размер около Ф 39 - Ф40 , за прахоулолителя на оберфрезата

П.п. - За някой онлайн магазин става въпрос
wanderer - специалист
  • например

http://stabilagro.com/pvc-markuchi/mark ... en-markuch
  • възможно е в по големите строителни магазини да има. със сигурност в хипермаркет "багира" ст загора има доста голям асортимент :)
cholev - майстор
С 45о Lock Miter Router Bit не се справих за сега. Трябва си майсторство. Не е за начинаещи. Ще погледам първо по тубата. До колкото разбирам работеща е само наклонената част 45 градуса., която е с катет 12мм. т.е дъската трябва да е 12мм? Общата височина на бита е 16мм. Странно сега загледах, какво съм поръчал и пише работна височина 3/4 (19мм). Аз го меря 12мм. Чудеса.

С 'масива' се преборих. Наложи се масата да се ъпгрейдва. Отвора беше 32мм и го разширих до 50мм.
При първи проби бита падаше по височина. т.е трябва заключване на подемната система (крик). Като временно решение просто не махам импакта, който изжползвам за вдигане сваляне. С теглото си не дава да превърта вала на крика.
Независимо, че бита е с лагер може да се работи само с ограничителя. Без него е трудно да движиш дъската. Бита е голям и силите са значителни- дъската отскача. Ограничителя се настройва по лагера на бита. При ползване на фрезата на ръка при добре закрепена дъска сигурно ще стане, но трябва внимание и 'набита' ръка.
'Масива' е полезен бит.

Ограничителя настроен по лагера
Изображение
Импакта. От дясно на дъската се вижда как бита е избягал по височина
Изображение
themask - специалист
:lol:
Постановчицата ти е убиец! Това светена водица ли е там да ръсиш против уроки?

:partyman:
Virtex - майстор
Светена вода да не попадне нещо друго като марка там вероятно.

Или ракия за салатата :-D

Майтапа настрана. cholev:

1. импакта постоянно ли ще е закрепен там ? Предполагам не си го жертвал само за тази постановка
2. как го управляваш ако е закрепен постоянно (защото понякога временните неща си остават постоянни :-D )
3. височината "на око" ли я измерваш или имаш нещо по-прецизно сложено ?
cholev - майстор
19мм вложка с чупещ удължител и след него импакта. Докато бачкаш си стои там импакта. След това може да го махнеш- т.е не се жертва.
Превключваш наляво надясно и вдигаш спускаш. Импакта е с финно настройване на оборотите, така че може да вдигаш спускаш много точно. Ако се наложи може и на ръка да завъртиш. По височина спрямо бита и детайла или с рулетка, шублер в зависимост от задачата и бита. Специално този за масив по центъра на детайла на око.
Разширението на отвора даде и друг положителен ефект- сменяш бита директно отгоре на масата. Преди това беше невъзможно и се сменяше само под масата.
Иначе водка 'Зеленая марка' със салата джентилина, зехтин и оцет балсамико. Но това не по време на работа (бира може) :-D щото фрезата опасен инструмент.
EDI - майстор
Чолев, хич не се и опитвай на ръка да работиш с никой от тези фрезери, не е здравословно.Що се касае до фрезера за сглобките, там нещата са по-сложни, винаги се търси и настройва средната точка, която стои на майната си.В тубата има доста клипове, как се прави едно малко приспособленийце от прозрачен материал да я намираш лесно.Другия начин е проба-грешка.Хвърли тука едно око да се ориентираш де е точката, виж галерията - http://www.cmtutensili.com/show_items.a ... -504~2~2~3 .
И без ограничителя може да се работи, ама за сега си работи с него.Иначе, за да работиш без упора ти трябват само два вертикални упора / шпилка, ос или каквото и да е друго/ от двете страни за подвеждането и за извеждането на детайла.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: