Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Рутлъндс имат Великденска промоция отстъпка 12% и безплатна доставка. Който има парите, да си ги поръчва. За марката съм писал в темата "Джоб лот..." Там имаше хора, които поръчваха.
plamen marinov - помощник
От къде може да се купи преходна втулка 1/2 към 8мм?
Защо правят отделно водене на машината (по направление на оста )след като тя си има достатъчно добро собствено такова?
plamen marinov - помощник
Към плот от текстолит можеш да захванеш машинта директно ( без преходната плоча ).А ако е тънък и провисва сложи листа текстолит върху някаква плоскост ( MDF, ПДЧ,шперплат) или рамка за допълнителна якост.Моя проект е такъв като дори ще ползвам лист 6 мм от някаква пласт маса, мека е, но това имам под ръка.
Тексолита от къде го купуваш?
Изместената ос на подемния винт не е проблем при стабилно водене. ( Слагам машината върху масата и я натискам върху една от дръжките- движи се нормално по водачите)
themask - специалист
Някой може ли да каже това в жълтото кръгче какво му е приложението?
Прикачен файл:
main_plungelift.jpg
main_plungelift.jpg (47.01 KиБ) Видяна 1694 пъти
hitarpetar - специалист
Текстолита наистина е много добро решение, но мисля е малко скъпичък в момента за купуване на ново. Мислил съм за еталбонд подложен с ПДЧ или шперплат, но за сега използвам варианта който описах по-горе.
Днес ще погледна варианта за регулиране само от единия край - май е по-лесен от моя вариант.

П.С. Тази жълтата втулка я използват за водене на материала по нея
Virtex - майстор
nikolson написа:
Рутлъндс имат Великденска промоция отстъпка 12% и безплатна доставка. Който има парите, да си ги поръчва. За марката съм писал в темата "Джоб лот..." Там имаше хора, които поръчваха.
Тази промоция с код ли е или по принцип ? Защото в момента коментираните по-горе фрезери (които са отново налични) са си на стандартната цена + добавят сума за доставка при опит за поръчка.

Edit: трябва да се използва промо код EASTER при поръчка когато са добавени нещата в количката.
themask - специалист
Ние поръчвахме с Labamz - тогава цената беше 58 паунда + няколко паунда доставка.
Virtex - майстор
Сега с промо кода идва £61.56, което изглежда да е същото :)

Иначе без кодове/промоция е £68 + £3 за доставка, като мисля са вдигнали с няколко паунда цената спрямо предната дискусия.
EDI - майстор
Маса става от всичко, няма нищо секретно. :lol: Моята е рамка от чам 40х40 и плоскост горна от МДФ 16 мм.Върху МДФ-а има 8 мм ламинат, като фрезата е закрепена само за ламината с 5 болта.На нея съм правил и врати, едната от дъб и не е мръднала, независимо колко съм я тормозил.Та, каквото и да ползвате, все става, няма нужда от кой-знае какви скъпи плоскости.Мен ако питате, няма нужда от купешки лифтове, ама като ви е мерак, няма лошо :lol: :partyman:
bulhomes2 - майстор
То и с правените лифтове според мен е излишна заигравка. На мен поне не ми е липсвало изобщо. Поне от 3 години имам фреза на маса. Ма ако човек има време и мерак да си играе - няма лошо.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: