Всичко за дърводелството
null - специалист
Да попитам и аз...
Търся цанга 8мм за hitachi m12v2.
Намерих само на едно място в ebay от щатите. Ама нещо много скъпа излиза $35 с доставката.
За сравнение 12мм - 15.35лв
https://www.tashev-galving.com/HTC63251 ... B0+Hitachi

Дайте идея къде да потърся.
EDI - майстор
Мисля, че Бошовските цанги стават, но трябва да провериш на живо.
null - специалист
пон окт 01, 2018 1:16 pmnull написа:
...Търся цанга 8мм за hitachi m12v2...
Да кажа, че цангите от Sparky X 150CE стават и цените им са МНОГО по-различни (около 5лв)
Ивелин1 - специалист
Здравейте отново колеги!
Вече се отказвам от малката оберфреза и търся нещо по-добро и разбира се вече да бъде на 1/2!
Но почнах да се чудя колко вата или колко оборота трябва да бъде за да ЗАХРАНВА НОРМАЛНО таблени фрезери и да нямам старите проблеми! Ако може някой да каже той с какъв модел работи за да придобия представа? :?:
EDI - майстор
Търси от 1500 вата нагоре, 1300 е компромис, оборотите обикновено на тези мощност са до около 28000, което е повече от достатъчно, даже е много.Таблфните според диаметъра се въртят между 8 000 и 12 000, като опитно ще установиш колко ти трябват на теб.
Ивелин1 - специалист
пон окт 08, 2018 8:02 pmEDI написа:
Търси от 1500 вата нагоре, 1300 е компромис, оборотите обикновено на тези мощност са до около 28000, което е повече от достатъчно, даже е много.Таблфните според диаметъра се въртят между 8 000 и 12 000, като опитно ще установиш колко ти трябват на теб.
Благодаря за бързия отговор!
Но ще може ли и някакво мнение за модел, защото гледах няколко модела по 1500 w, но ми се струват слаби :?
EDI - майстор
Аз карам с МАКАЛИСТЪР 1500 и си работи добре, без проблеми реже табли.Трудно ми е да ти дам акъл за модел.Ако 1500 ти се вижда малко, търси 1700, 2000 вата.
KingLin - майстор
Аз като се рових тия дни да гледам цени точно за 12 милиметровия захват си набелязах Makita M3600 - пише че било хоби серия и цената не е някаква космическа - върти се около 300 лева. 3 години гаранция. Като ми дойде времето май ще е тя.
Ивелин1 - специалист
пон окт 08, 2018 8:36 pmEDI написа:
Аз карам с МАКАЛИСТЪР 1500 и си работи добре, без проблеми реже табли.Трудно ми е да ти дам акъл за модел.Ако 1500 ти се вижда малко, търси 1700, 2000 вата.
Тази сигурно си я взимал от чужбина предполагам?

И аз видях много видове, но 12мм а мисля че няма смисъл да е 12мм, защото много по-трудно се намират фрезери и на много високи цени!
EDI - майстор
Кинг, не ти трябва Макитата, оборотите са постоянни 22000 и няма да можеш да въртиш големи фрезери.
Взех Макалистъра от Продавалника, втора ръка, 100 лева ми струва, и беше почти нов.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: