Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Звънни им, защото откак смениха дизайна на сайта, осра.ха нещата, стария беше по-добър.
Caxo - специалист
Здравейте колеги ! Начинаещ съм в областта на дърводелството, но имам желание да си скова това онова. За целта ще ми трябва и някаква оберфреза... бях се спрял на тази още преди да я намеря толкова евтина. За този ценови клас (до около 150лв) смятам, че е добра. Какво ви е мнението ? Ясно е, че не може да се конкурира с големите марки ама пък може ли да е чак толкова Балкан разликата ? Ще се ползва предимно стационарна на маса. 1500вата на 1/2 цанга с регулатор и плавен старт...

http://www.kol-bg.com/градинска_техника ... e-4132.htm
EDI - майстор
Ще ти върши работа за това, онова.Имай предвид, че е с метрични цанги 8 и 12 мм, не е с инчови.Цената е добра, обикновено я продават около 150 лева.
nakatasan - специалист
Здравейте, някой ползвал ли е тази оберфреза SKIL 1840AA? Може ли да сподели впечатление, струва ли си парите и за ползване от време на време в домашни условия ще върщи ли работа? Интересува ме дали има в комплекта приставка за изрязване на точни отвори, както и колко е минималният отвор за пробиване.
Поздрави
Caxo - специалист
EDI написа:
Ще ти върши работа за това, онова.Имай предвид, че е с метрични цанги 8 и 12 мм, не е с инчови.Цената е добра, обикновено я продават около 150 лева.
Гледам, че някой ги дават 12мм , други 1/2" ама си мислех, че при "пресмятането" са заклъгляли :D Предполагам може да се намери цанга на 1/2. Като цяло за кои има повече приставки 12мм или 1/2 ?
EDI - майстор
По едно време ВАЛЕРИЙ ГРУП ги продаваха и с метрични цанги/като РТР/ и с инчови цанги /като СИЛВЪРЛАЙН/, та като купуваш трябва да се гледа добре.За този тип оберки, които се продават под доста марки се намират и инчови, но си трябва търсене.И от едните и от другите има пълни набори фрезери, но инчови се намират три и повече пъти по-евтини.Иначе има много хубави 12 мм фрезери на СМТ, ама и цените са много хубави.
mavryt4o - майстор
Някой има ли фреза родопи 101 или познат който ползва такава?Имам нужда от малко измервания за гредите за каретката.Имам нужда от точния размер на фитата за каретката и междуцентровото им разстояние.Търся модела с 2-те фита.Ще съм много благодарен.

Прикачен файл

1378.jpg
1378.jpg (40.92 KиБ) Видяна 1325 пъти
dbelev - специалист
Здравейте, намислил съм за пенсионирането да си подаря това:
http://www.servina.net/rachni-mashini/m ... 17167.html
та имам питания:
- има ли за него инчови цанги (по-скоро от къде да се купят и заслужава ли си)?
- Някой, някъде из форума пишеше за продавач на фрезери в ЕBAY, но за сега не мога да го намеря. Дали някой от колегите още го ползва?
Поздрави на всички :)
cvetomir_77 - специалист
Аз имам такава с 6мм цанга е. Много съм доволен. За цена можеш да попиташ Kumay, предполагам че ще ти предложи добра оферта!

dbelev написа:
Здравейте, намислил съм за пенсионирането да си подаря това:
http://www.servina.net/rachni-mashini/m ... 17167.html
та имам питания:
- има ли за него инчови цанги (по-скоро от къде да се купят и заслужава ли си)?
- Някой, някъде из форума пишеше за продавач на фрезери в ЕBAY, но за сега не мога да го намеря. Дали някой от колегите още го ползва?
Поздрави на всички :)
EDI - майстор
Цанги има, но у нас няма.На тази оберка може да се сложи само 6,35 от инчовите.Свестни инчови фрезери от Ибей са YONICO, като го напишеш ще ти излезе продавач от САЩ, купувал съм от него.Ако нямаш друга оберка, по-добре си вземи по-голяма, да можеш да слагаш 12 мм и 12,7 мм, от тях с втулки лесно се минава на малки размери фрезерите.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: