Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Големия ми R е 35мм.Винаги карам на 5-та скорост.Само с него е вибрирането и вярно то умалява като намалям оборотите .Сега ще я проверя за луфт.Как може да се износи цангата :?
ZEDYCUS - майстор
По скоро може да се замърси, от налепи и прах.
EDI - майстор
И това е възможно.Започни с разглобяване и почистване на цангата и гайката, после вече с ротора.
bulhomes2 - майстор
5-та скорост ти е най-голямата ли? Щото ако не е - явно изпадат в резонанс нещата. И всяко увеличаване или намаляване на оборотите ще е за добро. Не съм обръщал точно внимание на моите, но имам спомени за десетина скорости и затова се мъча с тоя пост.
mavryt4o - майстор
На майтап я разпарчетосах.Определено са лагерите.

Прикачен файл

2018-03-22 22.14.53.jpg
2018-03-22 22.14.53.jpg (96.69 KиБ) Видяна 1532 пъти

Прикачен файл

2018-03-22 22.14.36.jpg

Прикачен файл

2018-03-22 22.14.03.jpg
ZEDYCUS - майстор
Дам. Вижда се и на ротора как е стъргало. Сменяй ги. Дано няма луфт в тялото с големия лагер.
nakatasan - специалист
Здравейте, бих желал да попитам дали ще върши работа такава стойка за бормашина? Струват ли си парите? Или да не се занимавам с глупости?
"Стойка за бормашина Wolfcraft, мобилна, 43 мм, завъртане +/- 45°"
https://bauhaus.bg/stoyka-bormashina-Wolfcraft-mobilna

Поздрави
EDI - майстор
По-добре си купи или направи един кондуктор с водещи втулки, мен ако питаш.Или си купи стойка на СПАРКИ.За същите пари е в пъти по-стабилна и по-универсална.
nakatasan - специалист
EDI написа:
По-добре си купи или направи един кондуктор с водещи втулки, мен ако питаш.Или си купи стойка на СПАРКИ.За същите пари е в пъти по-стабилна и по-универсална.
Аз ако мога да си направя нещо с подръчни средства, бих го направил, защото ще е в пъти по-здраво и надеждно.
Може ли линк за това Спарки?
EDI - майстор
Ето да видиш как изглежда - https://www.servina.net/index.php?c=vie ... gJHS_D_BwE .Основата е чугун, колоната е плътна, точността е добра за такъв тип механизъм.Аз от доста години си я ползвам с бормашината.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: