Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
намали резолюцията с някоя програма
bulhomes2 - майстор
ср сеп 02, 2020 10:54 amnakatasan написа:
Тази гадна кривина искам да оправя и като правя отвори, да не се получава така, че грозно.
Аз си мисля що му се получава това. Вероятно не захваща средната част към плота и затова му криви накрая. nakatasan, ако е така - прежали едно парче, но хвани и вътрешното на кръга и външното към плота с поне по 2 винта. Тогава би трябвало да се получи без ръб и ще можеш да ползваш външното за водещ шаблон.
nakatasan - специалист
ср сеп 02, 2020 11:52 ambulhomes2 написа:
ср сеп 02, 2020 10:54 amnakatasan написа:
Тази гадна кривина искам да оправя и като правя отвори, да не се получава така, че грозно.
Аз си мисля що му се получава това. Вероятно не захваща средната част към плота и затова му криви накрая. nakatasan, ако е така - прежали едно парче, но хвани и вътрешното на кръга и външното към плота с поне по 2 винта. Тогава би трябвало да се получи без ръб и ще можеш да ползваш външното за водещ шаблон.
Да има резон. Вътрешното го хванах с 2 винта към основната плоскост, а тя я хванах към работната маса да не шава. Но не знаех, че и "ценния" детайл трябва да се хване и укрепи. В интерес на истината, имаше възможност да фиксирам външно детайла с няколко винта, за да не шава. Ама ще се науча. Сърбят ме ръцете за няколко тонколони да направя и ще се усъвършенствам. Имам няколко високоговорителя и искам да ги използвам. От служебния нещо не ми позволява да качвам снимки, от телефона също. Домашния ми комп е на ремонт. Ще кача снимки при първа възможност.
Много благодаря на всички за идеите и съветите :-)
nakatasan - специалист
Здравейте, да не ме чува Дявола, днес е много ползотворен ден за мен. получих си компа от сервиза, направих си разклонителя :-)
Ето и обещаните снимки на детайла. Ама не ми се карайте много, не съм профи.

https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F75E0AD

Ето това гадно ръбче, ще трябва да коригирам, като ползвам пила и шкуртки. За по-ефективно изравняване не се сещам, а и нямам други инструменти. После малко китосване, шкурене и боядисване. Искаше ми се да се виждат листите на шперплата, ама нещо не ми харесва както изглежда.
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5F764054
mastodonta - специалист
Малки ъпгрейди по масата за оберфрезата :-D

Прикачен файл

IMG_20200909_110332 (2).jpg
mavryt4o - майстор
Привет на всички! Наскоро се сдобих с втора оберфреза, която искам да монтирам на масичка за постоянно.Сега умувам на варианти за повдигането и свалянето и. Спрях се на един от най-мързеливите варианти и ще се радвам да дадете едно рамо дали е удачен. Искам да пробия мястото указано с молив. Изглежда там умишлено е подсилена отливка та за тази цел. Идеята ми е да сложа там по-дълга шпилка и да я приспособя с подходяща плитка имбусна глава потънала в плота. Така идеята ми е да нагласям дълбочината на фрезата с ключ от горе. Дано обясних добре.

Прикачен файл

IMG_20200913_132507_copy_968x2000.jpg
ZEDYCUS - майстор
ИВо, провери първо в стержина, там където е голямата черна врътка. Тя може и да се развива и през стержина да успееш да прекараш шпилката през гайката на мястото на черната врътка. Ако не става го направи както си решил, но ще трява да махнеш ограничителят за дълбочина.
Честито за фрезата, Фройд си е сериозна марка.
mavryt4o - майстор
нед сеп 13, 2020 7:03 pmZEDYCUS написа:
ИВо, провери първо в стержина, там където е голямата черна врътка. Тя може и да се развива и през стержина да успееш да прекараш шпилката през гайката на мястото на черната врътка. Ако не става го направи както си решил, но ще трява да махнеш ограничителят за дълбочина.
Честито за фрезата, Фройд си е сериозна марка.
Да развива се. Излиза една шпилка от там. Ще я разглобя да видя как е захваната шпилката в стержини. Някой махат тази пласмасовата врътка и слагат малко по-голяма като на големите дърводелски машини и с нея си движат фрезата ама ще видим. Взех я щото беше на сметка (150лв)не че имам нямаква специфична нужда :lol: Отделно всичките фрезери ми са 8мм а тази е 12.7. Повече мерак имам за панто-рутер. Гледам един Матиас май беше с дървена конструкция го беше направил. С спирални фрезери правеше идеални и чепове и длабове.
mastodonta - специалист
нед сеп 13, 2020 8:05 pmmavryt4o написа:
нед сеп 13, 2020 7:03 pmZEDYCUS написа:
ИВо, провери първо в стержина, там където е голямата черна врътка. Тя може и да се развива и през стержина да успееш да прекараш шпилката през гайката на мястото на черната врътка. Ако не става го направи както си решил, но ще трява да махнеш ограничителят за дълбочина.
Честито за фрезата, Фройд си е сериозна марка.
Да развива се. Излиза една шпилка от там. Ще я разглобя да видя как е захваната шпилката в стержини. Някой махат тази пласмасовата врътка и слагат малко по-голяма като на големите дърводелски машини и с нея си движат фрезата ама ще видим. Взех я щото беше на сметка (150лв)не че имам нямаква специфична нужда :lol: Отделно всичките фрезери ми са 8мм а тази е 12.7. Повече мерак имам за панто-рутер. Гледам един Матиас май беше с дървена конструкция го беше направил. С спирални фрезери правеше идеални и чепове и длабове.
Ако си заинтересован - преди време по погрешка купих една фрезери за такава цанга, мислех че са 8мици, но като дойдоха се оказа, че съм сбъркал и сега седят и се чудя какво да ги правя. Та ако проявяваш интерес ще ти пратя снимки и си кажи дали искаш някой от тях или всичките.
bulhomes2 - майстор
Мавруте, май имам една обрефреза Freud насипна. Водих я на 2-3 майстора, ма безвъзвратно била умряла. Ако я искаш - да ти я пращам.

Тема "Фреза и оберфреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: