Всичко за дърводелството
borkata3000 - специалист
Моите приключения край нямат. :?
Хванах цаката на рендосването с електрическото ренде и естествено фаулирах първите няколко парчета.
Профил "А" и анфас "Б". Както се вижда парчето е на няколко места леко накъдрено.
Изображение

Имате ли идея след като сглобя така скосените под 45 градуса по дебелина детайли, ще мога да коригирам на места накъдрения ръб, който ще се получи? (Не можах да направя правилен чертеж, не можах да си представя как трябва да го начертая, обаче накъдрените ръбове доста добре си ги представям :? )

Изображение
kolaborator - специалист
Ще ги фурнираш ли накрая или си имат покритие вече?Ако не,оформи ъглите с кит и шкурка,после лепи!Ако-да,несе сещам как да стане незабелижимо!
borkata3000 - специалист
kolaborator написа:
Ще ги фурнираш ли накрая или си имат покритие вече?Ако не,оформи ъглите с кит и шкурка,после лепи!Ако-да,несе сещам как да стане незабелижимо!
С фурнир са. :? Ако разваля още някое парче, ще дам да ми отрежат нови. Освен ако не намеря начин да замаскирам неравностите.
maroka - специалист
С кит става прилично, но въоръжено око винаги ще го види...а и на теб все погледа ти там ще гледа. Да не говорим колко има да китосваш и шкуриш, докато поправиш вече ощетеното :?

Направи си нови детайли ако питаш мен...вярно ще си платиш материала наново...но поне вече ще го направиш както трябва...и след време като си спомняш за премеждията си ще се смееш :)))
borkata3000 - специалист
maroka написа:
С кит става прилично, но въоръжено око винаги ще го види...а и на теб все погледа ти там ще гледа. Да не говорим колко има да китосваш и шкуриш, докато поправиш вече ощетеното :?

Направи си нови детайли ако питаш мен...вярно ще си платиш материала наново...но поне вече ще го направиш както трябва...и след време като си спомняш за премеждията си ще се смееш :)))
Хванах цаката на работата. Детайлите стават почти без поражения. Остават ми половината. Като започна сглобяването ще видя какво съм скалъпил.
velsi - Почетен майстор
Не знам каква е цаката, но аз бих закрепил рендето неподвижно под нужния ъгъл върху някаква плоскост и да движа детайла по мастар като подавам постепенно. Така шанса да се получи дефект би трябвало да е нулев.
kolaborator - специалист
velsi написа:
Не знам каква е цаката, но аз бих закрепил рендето неподвижно под нужния ъгъл върху някаква плоскост и да движа детайла по мастар като подавам постепенно. Така шанса да се получи дефект би трябвало да е нулев.


Това е добра идея! :idea:

Тема "Скосяване на 18 мм под 45 градуса, как да стане?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: