Всичко за дърводелството
stepoff - специалист
трябва да се залепят дъските директно върху замазката,но не съм наясно с последователноста......
трябва ли да се грундира преди да се нанесе лепилото и най вече марката на лепилото. Естествено се търси разумно-ефтин продукт.

Благодаря на помогналите!!!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Лепила за паркет бол. Чети етикетите и си съобрази цената. Това ти е достатъчно.
NRG7 - специалист
Аз лично ползвам EMFIBOIS 885-EMFIBOIS RAPIDE.
Бързозалепващо винилно дисперсно лепило за лепене на всички видове дърво, монтаж на мебели (жлебово, шпонъчно, челно), лепене на профили и кантове от дърво и шлифован полиестер, многослойни шпертплатови и дървени плоскости.Лепи на топло и студено
След втвърдяване лепилото образува гъвкав, прозрачен и здрав филм.Добра термоустойчивост и влагоустойчивост, но не и на течаща вода.
EMFIBOIS RAPIDE-Предназначено за лепене на дърво и мебели за вътрешно обзавеждане. Не се употребява за лепене, когато елементите ще са подложени на външни атмосферни условия.

И при двете, когато се приложи тест за якост, материала се разрушава извън зоната на слепване. И двете лепила са на горе-долу еднаква цена. Ползват се от професионалисти. Ако става въпрос за препоръчване и съотношение цена-качество-количество, засега не бих препоръчал някое от C-тата, или друго ПВА лепило.

Цена EMFIBOIS 885 за 7,00 кг - 37,20 лв.
за 1,50 кг- 8,40лв.
за 21,00 кг -100,80лв.

Разнообразието е голямо така,че ти ще си прецениш най добре.

Прикачен файл

th560725.png
th560725.png (27.24 KиБ) Видяна 4115 пъти

Прикачен файл

424739-A1.jpg
424739-A1.jpg (5.79 KиБ) Видяна 4115 пъти
panalov - специалист
http://www.polisan.bg/index.php?act=pro ... at=4&id=44


Ако ще лепиш паркет ,то трабва да го лепиш с лепило за паркет .
То е гъвкаво и се предполага че издържа натоварване.
Ако паркета го лепиш за замаската , цвета на лепилото няма значение ,защото то не се вижда .
С това лепило от линка съм лепил всичкия паркет


P.S. Грунд задължително .

Тема "Лепило за дърво" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: