Всичко за дърводелството
bogdanova_kremena - напреднал
Търся дърводелец, който да ми изработи този модел легло-кола. Става въпрос само за изработката, не за боядисването. ( София )

Прикачен файл

leglo-kola.jpg
leglo-kola.jpg (45.46 KиБ) Видяна 6248 пъти
Тани - модератор
Това 3D ли е ? А ако кажеш че и дизайна е твой!!! Всеки дърводелец ще може да ти го изработи! Дори някой по-сръчен домашен майстор може да ти го направи! Като гледам като инструменти трябват зеге, бормашина и фреза. Ако не държиш ръбовете да са заоблени и без фрезата може да мине!
leonardo_vd - модератор
С повечко търпение могат да се заоблят и без фреза, а изпълнението е елементарно. В този проект боядисването е цялата работа.
masteradmin - майстор
Даа само светкането на фаровете ще е проблем :)
Колегите са прави това е елементарно легло с 2 шперплата изрязани с зеге от 2-те страни. При това, като се има предвид че първо се реже, а след това се боядисва самото рязане няма да е сложно. Тънкостта е според мен е 2-те страни да се режат заедно за да са симетрични.
leonardo_vd - модератор
masteradmin написа:
Даа само светкането на фаровете ще е проблем :)
Колегите са прави това е елементарно легло с 2 шперплата изрязани с зеге от 2-те страни. При това, като се има предвид че първо се реже, а след това се боядисва самото рязане няма да е сложно. Тънкостта е според мен е 2-те страни да се режат заедно за да са симетрични.
Светкането на фаровете става с 2 лунички по 20вата или за по-интересно миже да се вградят 2 фара от колело БАЛКАНЧЕ :-D кръгли и с трансформатор да се вържат 12волтови крушки.
Тани - модератор
Е сега ако кажеш и как да се въждат лъчите като на снимката :-D :-D :-D
Аз за това преположих , че е 3D
leonardo_vd - модератор
Разбира се че е 3д, то си личи, но може да се направи даже и по-красиво.
stereofonix - специалист
а за фаровете светодиодни лунички ще се получи нещо невероятно :) може да се сложат и мигачи стига собственика да има търпение и средства за изпълнението на проекта :) а и въображение
bogdanova_kremena - напреднал
Мерси момчета! Само за инфо: това не е 3D а снимка.
Тани - модератор
А как ще коментираш снопа лъчи от фаровете?

Тема "ТЪРСЯ ДЪРВОДЕЛЕЦ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: