• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
prascho - майстор
Всъщност вчера се загледах на крайния резултат от лака Сикенс. Май първото ми впечатление за пожълтяването не е много точно. Леко потъмнява като, че ли. Еди пусни снимка на лак Дуфа и боядисаната от теб дървения моля.

Прикачен файл

lak_Sikens.jpg
lak_Sikens.jpg (29.85 KиБ) Видяна 8221 пъти
hygro - майстор
prascho написа:
Да те помоля малко повече да разкажеш за избелителя. Какво представлява като структура и как се нанася към дървото? И най-взжното какъв е крайния резултат? Предполагам, че като химична структура не е съвместим с всички видове лакове.

П.С. Споменах, че ефекта, който желая да постигна е съвсем скромен и постижим. Навярно всеки е виждал прозорец GGL на велукс.
Избелителят е двукомпонентен, като главната съставка е перхидрол, другата вероятно е калиева основа. Доколкото не нанася някакъв филм, а химически обезцветява структурата, е съвместим със всякакви покрития. Избелването е много силно - при втората ръка дървото е бледо лимоново жълто, а при три ръце става с цвят около светла слонова кост или може би още по-светъл, така че вероятно ефектът ще е прекалено силен за твоите изисквания.
EDI - майстор
Ще пробвам да пусна, ама не гарантирам, защото нямам с какво да снимам/телефона ми е без камера, а нямам и цифров - в каменната ера съм в това отношение :? /.Ще пробвам на лента и да сваля кадъра на диск и да го пусна.
ср май 06, 2009 8:24 pmprascho написа:
привет, от известно време съм казал СТОП на експериментите в къщи. Надявам се с ваша помощ най-накрая да преоткрия лак, който не пожълтява дървото. Имам три стаи с ламперия като в две от тях за жалост експериментите са налице. Третата вече втора година ми стой без да съм я лакирал тъй като не мога да открия лакът с желания ефект. Днес пробвах сикенс /бащата го купил за безцветен с фактор 000/ и установих, че пожълтява дървото. Обеден съм, че съществуват безцветни лакове и самото доказателство са рамките на двата прозореца велукс у нас. Готов съм да дам и 100 лева за литър мамка му, макар, че за България качеството не се определя от цената. След като попадна на Лакът ще хвана "резачката"/шлайф машината и ще карам наред.
И мен ме интересува същата тема, та се чудех дали открихте безцветен лак за дърво, който не пожълтява след време? Искам да лакирам боядисани с бяло вратички на кухня, но все пожълтяват. Искам да останат бели! А всъщност задължително ли е да лакирам вратичките след боядисване с водоразтворима акрилатна боя?
  • 1
  • 2

Тема "безцветен лак за дърво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: