• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
peshev-ko - специалист
Мога да ти дам адрес,откъдето да си купиш тройно слепен профил/лепен и надлъжно-клинозъбно/.Това нещо няма мърдане!6 метра=70лв. Струва си всяко левче!Преди 7 години правих дограма на една кръчма-не е мръднала.И до днес хората я мислят за PVC
ArturDent - Почти Безобиден
А другите размери? И за мен представлява интерес - за подпрозоречни первази.
Ако ви кажа колко платих за моите, направени от същия материал като дограмата.... :shock:

П.П. Има много хора дето си мислят че дървената дограма е нещо като по-евтин вариант на ПВЦ-то.
Последна промяна от ArturDent на пет ное 27, 2009 8:17 pm, променено общо 1 път.
PIP - майстор
Най много зависи от технологията и конкретния материал. Аз по принцип знам, че бора за дограма не е първи избор, понеже ако го напече слънцето често избива смола дори и през лака. Но от друга страна съм виждал много добри прозорци от бял бор, които явно са обработени както трябва и нямат никакви недостатъци. Бора е по-красив като материал и за това по-често се ползва за мебели.
Моята дограма я правих от смърч, като материала го купих 5 години по-рано специално за тая цел.
peshev-ko - специалист
6000/80/70 са размерите.
Master_Kenobi - V.I.P.
peshev-ko написа:
6000/80/70 са размерите.
Е, колега, ама как си ги заковал! Все едно от ПВЦ са ляти. :-D

Сечението на необработения дървен профил (заготовка) е около 85Х70 мм. Целта е след обработката да се получи 80Х65 мм., като по-тясното се слага за дебелина на прозореца. (Посока вън-вътре).
А дължините са най-различни, като започват от метър и нещо. Шест метра дължина си е рядкост, дори не знам дали не е по специална поръчка.

За нуждите на Арт
за мен представлява интерес - за подпрозоречни первази.
се продават дъски и талпи с различна дебелина и размери. Цените за екзотичните дървесини тръгват от 2000-2500 лв. за кубик и стигат доста по-нагоре.
konak4iev - специалист
PIP написа:
Най много зависи от технологията и конкретния материал. Аз по принцип знам, че бора за дограма не е първи избор, понеже ако го напече слънцето често избива смола дори и през лака. Но от друга страна съм виждал много добри прозорци от бял бор, които явно са обработени както трябва и нямат никакви недостатъци. Бора е по-красив като материал и за това по-често се ползва за мебели.
Моята дограма я правих от смърч, като материала го купих 5 години по-рано специално за тая цел.
konak4iev - специалист
най добрия матерал е лиственицата обаче едва ли ще намериш мурата също щото е с висока плътност но тя е защитен вид затова от иглолистнити се използва най много бял бор тъй като е по смолист и има по висока платност от смърча
peshev-ko - специалист
Master_Kenobi,85/72 :-D са размерите.Спокойно излиза 82/70.Написал съм надлъжно и напречно/клинозъбно снаждане/ и ги има постоянно на склад.Иначе започват от 600мм :)
  • 1
  • 2

Тема "Смърч vs Бял бор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: