Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Няма точна тема и за това реших да попитам тук за домашна изработка на длета мисля че холкери се казват с различна широчина и радиус на извивката.Направих си приспособление от срязана тръба и фи което влиза плътно в леглото на тръбата.Двете са свързани с огъната арматура .Направих си заготовки от механична ножовка .Нагрявам ги до червено вкарвам ги между фито и тръбата и с 5-6 удара става идеална извивка.После си ги заточих и сложих дръжки .Бъркам ли някаде технологията.Подходящ ли е материала от ножовка ако ме укоражите че стават сносни длета ще си направя още приспособления за различни радиуси.Смята да правя по 5-6 от вид с еднакъв радиус но различна ширина.
krasimir111 - напреднал
Един въпрос към колегите. Какво ползвате за временно залепване на хартиен шаблон върху дърво ? В случая трябва да изрежа дървен орнамент на контурен трион. Шаблончето ми е на лист а4.
alata_69 - специалист
аз ползвам лепило за хартия на спрей
залепва добре
разлепва се с топъл въздух
има го по железариите около 15 лв.
krasimir111 - напреднал
Благодаря. Днес ще видя какво предлагат по железарийте.
Delecto - напреднал
Прикачен файл:
IMG-20170320-WA0001.jpg
Здравейте всички
Delecto - напреднал
Дъската е хатоба(бразилска череша),твърдо дърво с красив цвят и текстура 45х18х3,ще се опитам да я завърша този уикенд.
Гост - специалист
Много добра изработка =D> Лицето си го изпипал перфектно =D>
От къде се сдоби с този материал?
Delecto - напреднал
Няколко дъски като тази бяха мостри в магазин.Смениха експозицията и аз се сдобих с няколко дъски от екзотична дървесина безплатно.
Delecto - напреднал
Прикачен файл:
IMG-20170409-WA0000.jpg
Това е опит да се спаси една цепеница от евкалипт,резеца също е моя изработка.Видях един руснак как работи с такъв и си направих и аз.Мислех че ще върши работа само за геометрична резба,но е универсално инструментче.Повечето операции по изработката на "главата"са правени с резеца.

Тема "Дърворезба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: