Всичко за дърводелството
boltik написа:
И от мен имате за нова тема ЦНЦ творби.Откога я чакам.
поздравления
трезор - помощник
Да ви покажа и моята гавра с дървото, но искам да знаете,че това е първата ми работа с длета.....знам че трябваше да почна със нещо по лесно,като за начинаещ,но .......Моля давайте съвети и мнения....

Прикачен файл

soni 128.jpg
soni 128.jpg (37.99 KиБ) Видяна 3679 пъти

Прикачен файл

soni 124.jpg
soni 124.jpg (32.51 KиБ) Видяна 3679 пъти
Здравейте, имам племенник, който се интересува от дърворезба. Ходи при един роднина, който му показва някои основни неща от занаята и искам да му подаря инструмент, който да му влезе в употреба. Има разни неща не мога да кажа какви точно са. Спрях се тези ножове за дърворезба http://olfa.bg/%D1%85%D0%BE%D0%B1%D0%B8 ... %B5?page=2 Моля, за вашето мнение или да ми дадете друга насока. Благодаря!
GUEVSKI - помощник
трезор написа:
Да ви покажа и моята гавра с дървото, но искам да знаете,че това е първата ми работа с длета.....знам че трябваше да почна със нещо по лесно,като за начинаещ,но .......Моля давайте съвети и мнения....
Е защо да е гавра , интересно пано ще стане като издялкаш още малко талаш покрай него :)
трезор - помощник
GUEVSKI написа:
трезор написа:
Да ви покажа и моята гавра с дървото, но искам да знаете,че това е първата ми работа с длета.....знам че трябваше да почна със нещо по лесно,като за начинаещ,но .......Моля давайте съвети и мнения....
Е защо да е гавра , интересно пано ще стане като издялкаш още малко талаш покрай него :)
Тъкмо ще изпробвав и резците,които ми изпрати онзи ден..... :tonqe:
jordano - специалист
Малко неща за разнообразие:
:finga:
Прикачен файл:
A-555.jpg
Прикачен файл:
A-555.jpg
jordano - специалист
На Elinor- проверете си на лични, написах Ви нещо за длетата![attachment=0]Barok 2.jpg

Прикачен файл

Barok 2.jpg
OldTop - помощник
Днес на битака си купих едно старо длето марка "GARANTIE".Позачистих го малко от ръждата за да се види щемпела - човече с островърха шапка държи нещо под мишницата. Някой знае ли нещо повече за тази марка?
Прикачен файл:
DSC00863a.jpg
mumar - специалист
Момчета, сигурно ще ме помислите за луда, но да си кажа проблема, пък ако можете да ми помогнете с идея.
Не искам да си купувам излишни инструменти- просто ще ме изхвърлят вече през балкона...
Имам дървена дъска за хляб, вредител дървояд я поигриза почти в средата.
Питанка- мога ли с бормашина да направя нещо като и аз не знам какво, но като дърворезба силно казано?
И с какво е най- безопасно да застопоря дъската/кръгла е/?
Идеята е да не се осакатя при експеримента, щото иначе има кой да го направи :mrgreen:
gandonov - специалист
OldTop написа:
... длето марка "GARANTIE". ...
"Garantie" не е марка, а означава "Гаранция".
Логото не ми е познато, но навярно е някоя френска/швейцарска/белгийска/канадска/... фирма.

Тема "Дърворезба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: