Всичко за дърводелството
theagent - специалист
Реално ли е човек да си направи сам такива? Примерно с размер 30-35х200 см.
Не че нещо друго, ами готовите, които съм намерил досега, ми идват по-тънки от необходимото.
shotik - майстор
нед фев 17, 2019 7:03 pmtheagent написа:
Реално ли е човек да си направи сам такива? Примерно с размер 30-35х200 см.
Не че нещо друго, ами готовите, които съм намерил досега, ми идват по-тънки от необходимото.
Ако имаш условия- помещение, машини за нарязване и калиброване на материала, хубаво лепило ,стеги и други помощни средства и стига да можеш да работиш и да разбираш какво искаш да направиш, вероятно ще можеш да направиш такива плоскости
Фитилчо - майстор
Кво са шпервани плоскости?
Аз се сещам за шпер деференцЯл :-D
npace - специалист
Стягай с винтове по няколко от готовите, да станат като ресьор на Газка. :)
шоп - майстор
пон фев 18, 2019 2:00 pmnpace написа:
да станат като ресьор на Газка. :)
Е това ми хареса.
Вместо шпервани плоскости, ще станат шпергвани ресьори :-D


90 те години на миналия век така шпрегвахме ресьорите на Москвич 408 и 412, когато ги правехме на пикапи. Даже Технотест ги гледаше и издаваше проптокол дали има допълнителни листа и подложки:-)))
nikolson - майстор
Няма невъзможни неща. Друг е въпросът, струва ли си. Дали ще го докараш като цена и качество. Трислойна плоча 18 мм е около 25 лв/м2. Калиброване на материала, влажност, качество на шперплата...
npace - специалист
пон фев 18, 2019 4:05 pmшоп написа:
90 те години на миналия век така шпрегвахме ресьорите на Москвич 408 и 412, когато ги правехме на пикапи.
Аз тогава имах достъп само до едно Трабантче. :lol:
Но и то е с такова "окачване" отзад, един ресьор напреки за двете гуми. :lol:


А технологията за шперплат или ОСБ работи безотказно, даже става по-яко от единична дебела плоскост (те може би затова не правят кой знае колко дебели) - от примерно три плоскости в средната правим дупка точно като за винта, в другите две малко по-широки и стягаме с широки шайби.
Може и изолация някаква да се защипе.
theagent - специалист
пон фев 18, 2019 6:23 pmnikolson написа:
... Друг е въпросът, струва ли си. Дали ще го докараш като цена и качество. Трислойна плоча 18 мм е около 25 лв/м2. ...
Точно това се чудя. :)
Текна ми за шперваните плоскости, докато се чудя от какъв материал да направя стабилна каса, която да може да носи, без да се суче, тежичка входна врата (дървена).
VLADO66 - майстор
Защо не си направиш касата с хидрофобен шперплат?
npace - специалист
вт фев 19, 2019 9:02 amtheagent написа:
от какъв материал да направя стабилна каса, която да може да носи, без да се суче, тежичка входна врата (дървена).
Дръвце + винкел?

Тема "Шпервани плоскости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: