Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Ще повдигна много стара тема, ама се запалих да си поръчам фрезерче за бисквитки, обаче ме спират опашките. Гледам почти всички са 1/2 или 1/4 "SHANK" (опашки) - http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksi ... &_from=R40 Все си мисля, че фрезата ми е за 8 мм опашки. Наскоро си купувах комплект фрезери от Практикер без да ги оглеждам много, па взеха, че си паснаха с фрезата. Ся ш ма питате к'ва е фрезата, ама тя няма име. Даже не помня от къде я купувах. Май от продавалника беше. Тия дни ще гледам да мерна опашката на някой фрезер.
Та въпроса ми е дали такива 1/4 или 1/2 опашки биха станали на фрезичката, без издевателства по търсения на разни цанги.
EDI - майстор
Не стават, трябва си съответната цанга.
Buliviv - специалист
Колеги , търся мнение относно приложението на "бисквит машините".
До сега лепих плотове и разни страници единствено само със стеги.
Предстои ми изработване на едни височки шкафове за антре, портманто от иголистен материал.
Отделно ще има и маса с дългичък плот.
Та се чудя за тази бисквит машина.
Опцията ми е Макита PJ700J. В момента е на промоция на 200 лв под цената
С ментаци не ми се занимава - купуваш уж нещо, а не получаваш нищо - реално не ти върши работа и все едно го нямаш.
Не съм ползвал такива нут фрези и за това не съм наясно с плюсовете и минусите.
Ще се радвам ползващите да дадат мнение.
miliad - майстор
По същество е "диблачка" с възможност за леко странично разместване на детайлите за корекция при грешка. Работи се бързо, сглобката държи. Виж при "Домино" на Фестул си иска прецизност при разпробиването. Малко по скъп консуматив сравнено с диблите.
EDI - майстор
И аз ползвам понякога бисквитки, винаги доволен от сглобката и здравината.Даже помага да се изправят при сглобяване дълги криви дъски :lol: .Имам един ФЕРМ, върши ми работа.
mavryt4o - майстор
Относно здравината гледах няколко теста. Общо взето се нарежда предпоследна по здравина след челна сглобка без нищо. Както искаш го разбирай това. Тя по скоро ти позиционира двата детайла в една равнина и работиш по-лесно. Освен за предназначението и при лепене на дълги дъски и аз съм я ползвал за не отговорни сглобки защото ме мързи но не е препоръчително или позиционирш с бисквитките и биеш по някой друг винт. Някой ги дублират на два реда. Според мен няма да грешиш с машината ако я купиш.
Buliviv - специалист
вт апр 21, 2020 2:06 pmmavryt4o написа:
Относно здравината гледах няколко теста. Общо взето се нарежда предпоследна по здравина след челна сглобка без нищо. Както искаш го разбирай това. Тя по скоро ти позиционира двата детайла в една равнина и работиш по-лесно. Освен за предназначението и при лепене на дълги дъски и аз съм я ползвал за не отговорни сглобки защото ме мързи но не е препоръчително или позиционирш с бисквитките и биеш по някой друг винт. Някой ги дублират на два реда. Според мен няма да грешиш с машината ако я купиш.

Ето това исках да чуя :-D :-D
Аз също си мисля, че хем ще ми улесни работата при разни сглобки, но и ще ми даде точност - примерно : фиксиране с бисквита плюс скрит винт за здравина.
А пък и една машина в повече никога не е излишна, вярно че не е за без пари, но "кеф цена няма" :razz:
mavryt4o - майстор
вт апр 21, 2020 2:24 pmBuliviv написа:
вт апр 21, 2020 2:06 pmmavryt4o написа:
Относно здравината гледах няколко теста. Общо взето се нарежда предпоследна по здравина след челна сглобка без нищо. Както искаш го разбирай това. Тя по скоро ти позиционира двата детайла в една равнина и работиш по-лесно. Освен за предназначението и при лепене на дълги дъски и аз съм я ползвал за не отговорни сглобки защото ме мързи но не е препоръчително или позиционирш с бисквитките и биеш по някой друг винт. Някой ги дублират на два реда. Според мен няма да грешиш с машината ако я купиш.

Ето това исках да чуя :-D :-D
Аз също си мисля, че хем ще ми улесни работата при разни сглобки, но и ще ми даде точност - примерно : фиксиране с бисквита плюс скрит винт за здравина.
А пък и една машина в повече никога не е излишна, вярно че не е за без пари, но "кеф цена няма" :razz:
Каква му е цената на това чудо? Гледах не е по-евтино от 600
Buliviv - специалист
Във Войнишки е на 558 лв от 770 лв .
Да не е малко, но пък това, което събрах като информация от нета е, че нискобюджетните не вършат работа.
А и вече рядко правя компромиси с марката на машинките.
Няколко пъти ми се е доказвала поговорката - "евтиното излиза по - скъпо впоследствие".
Хем части и консумативи няма за тях, хем понякога само имитират дейността, за която ги продават . Така първо съм купувал евтин инструмент, съответно разочарование от това, че е невъзможно да изпълни предназначението си, което налага покупката на нов марков и ето ти едни излишни разходи.
За това предпочитам един път повече, но за дълги години.
mavryt4o - майстор
Щом си решил скачай.

Тема "Бисквит-машина и оберфреза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: