Всичко за дърводелството
pif4o - специалист
Колеги, идва ред и на вратите модел 67г. интериорни с матово прозорче на всяка в горния краи околи 50на40см.
Пари за ново няма :? вратите имат няколко слоя блажна боя, на всичко отгоре тук там са поучукани и поизкъртени покраи бравите и насрещниците. Идея си нямам кво да ги правя, една нова врата що годе читава е над 200-300 лева а те са 7 броя е**ти да не говорим за монтажа на новите само като си помисля за демонтажа на касите на тея и лошо ми става. А пък само врата без каса да купя едва ли ще успея да я напасна ан тая крива каса. Купих кит за дърво и с него мисля тук там да ги загладя. Ама като цяло има ли някъв начин да ги облека в нещо? мислех да ги облепя с фолио ама маи не е добра идея. Ако пак ги боядисам пак ще си личат разните дефекти по тях колкото и да се старая с кита и шкурката. Някъкви идеи, някъде да съм пропуснал някоя хватка из форума за лесно и бързо справяне с такива врати :?
Последна промяна от pif4o на пон мар 22, 2010 10:36 pm, променено общо 1 път.
Георгиев - специалист
оправял съм напукани и изядени врати вкъщи, яко шкурка и после хубаво с кита, пак шкурка и боя, станаха като нови :), касите по същия начин... при мен в касите се отвориха фуги с времето... ама със шкурката и кита сега са супер :)
pavkatay - майстор
и аз съм го правил преди 10 години, но свалих с газова горелка (тогава не бях чувал за пистолет за горещ въздух :) ) всичката стара боя. след това с кит, но по съвет на един дърводелец не за дърво, ами автомобилен и шкурка ги измоделирах и станаха наистина като нови. ако повредите са по-големи първо използваш кит с нишки(фиброкит мисля ,че беше) и след това с другия. накрая задължително хубав автоемайл лак -става и на четка, ама друго си е с пистолет.
skrijo - специалист
С кит и шкурка става идеално , там където дупката е по-голяма запълваш малко с кит и след това слагаш клечки за зъби , чакаш да изсъхне и пак кит .Успех .
rum_sz - специалист
Натискай ги с газовата горелка и с една шпатола събаряй старата боята :) И да пратиш снимки да видим какво си измайсторил :-D
konak4iev - специалист
що не пробваш с тапетен корк евтин е около 9-12 лева 100-50 см.като се лакира става приказка е зависи от вкуса и интериора наоколо
pif4o - специалист
Работата е ясна момци, ще запрятам ръкави с яката шкурка и кита и да видим ко ша се получи, имам и пистолет остана и въздух да намеря от някъде да я пръсна и да видим. В краен случаи с валячето. Снимки ще направя, преди и след процедурата.
pif4o - специалист
Ха скиваите ко направих с едната врата :-D

Прикачен файл

vrata2.jpg
vrata2.jpg (161.97 KиБ) Видяна 49074 пъти

Прикачен файл

vrata1.jpg
vrata1.jpg (193.25 KиБ) Видяна 49074 пъти
pif4o - специалист
Видях няколко парчета хартисал паркет, наложих ги, хареса ми и обратно в магазина за още паркет :) и ето резултата :) тва е от чисто бялата и смотана врата, вътрешния и краи към стаята, малко се чудя как ще и направя външния че там има застъпване с касата ала бала ама ще го измисля, ще облепя и касите така и ще снимам и краиния резултат като цяло, ама си е играчка едвали ще се хвана да правя и 7 те врати в апартамента :-D

Тема "Стари врати и каси-начини за възстановяване? Готово! :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: