Всичко за дърводелството
soton - специалист
Gogo прати ми на лични телефона си.
ZEDYCUS - майстор
Илчо Илиев

Та , не казвайте тънкостите на лепене,а от къде да си вземем готови ленти на приемлива цена или поне само лента...
Технолес Габрово. :partyman:
Илчо Илиев - майстор
Благодаря ти за инфото, имат добри цени и една средно широка лента като за моя банцинг излиза 20лв,е с доставката ще е 25-27лв, но ако са им качествени нещата, струва си..
В тоя завод ,в който уж още съм на работа има такава услуга-лепене и заточване на ленти и триони,но....по-евтино е да си поръчам на тая фирма и да си купя нов трион.....
pvk1967 - специалист
Ми то чичко Гугъл знае всичко...., само питай по правилния начин....! "Диомекс" Габрово също е добро решение! И Двете фирми май ползват шведска заготовка и крайната им цена е почти еднаква - приемлива като за нашего брата...! :supz:
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! ще ползвам темата на колегата.Имам въпрос,как се съхраняват банцигови ленти.Разгънати и готови за поставяне или сгънати.Защото четох че след продължителна работа лентата се сваля и се остава за 24 ч. да почива.
И някой може ли да ми припомни как се сгъваха лентите че съм забравил ?
Илчо Илиев - майстор
Сгъната,но как става...тряя да ти покажа...
brad4edat - специалист
На всеки два часа лентата се сваля задължително, независимо дали реже още, като нова! Няма значение дали ще е сгъната или разпъната. Важното е да се сваля от машината на всеки максимум два часа и да почива поне два, иначе се получава умора в структурата на метала и после се почват едни главоболия с нагледно безпричино напукване на лентите :lol:
Илчо Илиев - майстор
Смея да оспоря това твърдение! Аз лично работих с една лента, нова,заточена, в продължение на 45 дни, без да се отпусне дори,а не да се сваля ,и е рязано/бичено всеки божи ден....накрая я свалихме за да я заточим,и нямаше никакви напуквания.....
big_death - специалист
Жоро , хващаш лентата с зъбите към теб, и палците от към външната страна на лентата .После въртиш китката така че палците да ти застанат от вътрешната - лентата се огъва на осмица , и ..... те така :) Давай да видим дали ще се получи ! :partyman:
bulhomes2 - майстор
Хващаш лентата с двете ръце на диаметрално противоположните страни. Събираш си ръцете. Зъбите ще сочат в противоположни посоки. Прехвърляш лентата от дясната в лявата ръка. Пред и зад лявата ти ръка ще висят 2 "клюпа" от лентата. С дясната ръка хващаш най-ниската част на единия и го даваш на лявата ръка. После така и с другия и се получава сгъването.

big_death го е обяснил докато пишех...

ПП. Илчо, и аз не ги свалям и повече дни, ама рядко пускам банцига. Някъде четох, че за 2 часа и половина работа лентата втасва за точене. Как сте рязали 45 дена всеки ден?

Тема "лепене на лента за банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: