Всичко за дърводелството
masterpro - помощник
колеги ,ако може някой да ми обясни технологията на лепене на банцигови ленти.мерси предварително. :sad: :?:
toiq - специалист
Ми има два основни варианта.

Първия по - лесен и бърз е с телоподаващо.
А втория е с лепачка. Мед, боракс и натиск, като лепачката работи на принципа пулшваиц.
masterpro - помощник
точно метода за лепене с лепачка и боракс ме интересува
toiq - специалист
А имаш ли лепачка или да ти разясня и нея???

Двата края на лентата се запилват на шмиргел по около дантим(разбира се ба зъб.). Хващат се на стегите като се застъпват в запилената им част, между тях се поставя медна оластина(колкото е запиленото.) напичаш на импулси и посипваш боракс. напичаш пак и притискаш. Там където е спойката го зачистваш пак на шмиргела. След което е необходимо да отвърнеш мястото (Спиртна лампа и напичаш докато посинее.) Изчакваш да изстине, чепраз, заточване и си готов.
toiq - специалист
А лепачка имаш ли?
masterpro - помощник
да имам лепачка, даже я пробвах и лепна лентата идеално.
сега мисля начин за по лесно заточване на лентата
rgadzhev - специалист
Извинявам се че пиша в темата на колегата, но имам прблеми с лепенето на една лента, заточвам двата края след това поставям лентата на лепачката като застъпвам двата края с 1 см и помежду им слагам медна пластина, напичам на импулси 3 пъти след коет загрявам докато почервенее хвърлям боракс върху червенто и натискам с ръкохватката като оставям да работи и индукцията 6-7 секунди след което спирам апарата като продължавам да натискам още 10 секунди докат изстине. зашмиргелявам от двете страни.Слагам на банцига и се къса точно до заварката. Въпроса ми е къде греша?
ПС Пробвах два пъти едно и също.

Прикачен файл

IMG_0001.JPG
toiq - специалист
rgadzhev написа:
Извинявам се че пиша в темата на колегата, но имам прблеми с лепенето на една лента, заточвам двата края след това поставям лентата на лепачката като застъпвам двата края с 1 см и помежду им слагам медна пластина, напичам на импулси 3 пъти след коет загрявам докато почервенее хвърлям боракс върху червенто и натискам с ръкохватката като оставям да работи и индукцията 6-7 секунди след което спирам апарата като продължавам да натискам още 10 секунди докат изстине. зашмиргелявам от двете страни.Слагам на банцига и се къса точно до заварката. Въпроса ми е къде греша?
ПС Пробвах два пъти едно и също.
След като изстине трябва да я отвърнеш. Най - добре става със спиртна лампа. Прочети горния ми пост.
brad4edat - специалист
Грешип в откаляването на лентата, понеже при залепването, лентата се закалява и се къса до заварката!
Много е важна температурата на откалката!
Ако си откалил и си залепил лентата без шупли в нея, то лентата може да се прегъне почти на 2 няколко пъти без да се скъса!

Аз имам професионални машини за лепене и откаляване на лентите, но метода със телоподаващ стенд е по-надежден и безпроблемен.
Немога да ти кажа за температурите на откаляване и времето, понеже това ми е хляба :-D
Но ти сам ще си настроиш машинката, само те напътствам да наблегнеш много на температурата и времето за откаляване!

Лично на мен ми бяха необходими почти 2 месеца време за да си настроя перфектно машините, е сега работниците ми малко претупват понякога работата, ама това е в рамките на нормалното :) Все пак на тях не им пука за клиентелата така както на мен ми пука, всеки работодател си го знае това :wink:
Успех! :partyman:

Тема "лепене на лента за банциг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: