Всичко за дърводелството
pavkatay - майстор
да не би да са профили за врати, които се режат под 45 гр.и после се сглобяват с пълнеж- тогава няма нужда от кантиране
dkd - напреднал
Ето това са ми плановете за 2-те шкафчета. на ръка са .... но не знам с какво да ги направя на компютърен чертеж . Там са ми и размерите за 2-те вратички и чекмеджето. Определно женската половина държи да са със по 1-на врата......, незнам дали на тази широчина е удачно ?
А самите вратички ще ги поръчам в една фирма която само това прави : вратички от мдф, ще са напълно готови , няма да има нужда да им слагам кантове ( питал съм ги ) , само им трябват размерите.
Тези шкафчета ще стоят залепени едно до друго , тоест трябва да им слагам и панти с ниско рамо , нали ?

Прикачен файл

6kaf4eta.jpg
6kaf4eta.jpg (25.93 KиБ) Видяна 11765 пъти
слави80 - помощник
здравей
луфта на вратичка е 3 мм(поне според мен)
само прибавяш канта дали ще е 0,5мм или 2 или ...... мм луфта е този
УСПЕХ в начинанието
shadowman - майстор
Явно става дума за врати от МДФ и ПВЦ фплио.

Изображение
bisplus - специалист
Според мен става въпрос за пръскан МДф :)
bogomilZ - специалист
dkd написа:
Ето това са ми плановете за 2-те шкафчета. на ръка са .... но не знам с какво да ги направя на компютърен чертеж . Там са ми и размерите за 2-те вратички и чекмеджето. Определно женската половина държи да са със по 1-на врата......, незнам дали на тази широчина е удачно ?
А самите вратички ще ги поръчам в една фирма която само това прави : вратички от мдф, ще са напълно готови , няма да има нужда да им слагам кантове ( питал съм ги ) , само им трябват размерите.
Тези шкафчета ще стоят залепени едно до друго , тоест трябва да им слагам и панти с ниско рамо , нали ?
погледни внимателно размера на вратичката и челото на чекмеджето
аз бих пуснал челото под дъното на чекмеджето поне 10 -15 мм - не ми е ясно 175 мм кой размер е -
пантите наистина трябва да са ниско рамо
и при същия шкаф от общия размер 720 вадиш по 2 мм за три луфта - сумарно 6 мм
dkd - напреднал
Благодаря ви за отговорите колеги :)
Вратичките ми ще приличат на това което е дал на снимка колегата shadowman .Явно ще са мдф с фолио..... ( аз си мислех че е гланц....., ама аз не съм специалист в тези работи та ми е простено :) ) .
175х595 е размера на челото на чекмеджето , а 537х595 е размера на вратата. Корпуса на чекмедженцето ще е от детайли със 120мм ширина ( 175мм ширина на челото съм задал ) . Спаднал съм за размера на вратичката и чекмеджето по 5мм на ширина ( от тази на шкафа ) ... и не знам колко от височината :) Значи.... по принцип.... просто при определянето на подобни размери трябва да оставям по 2-3мм луфт по вертикала и хоризонтала ( с прости думи казано ) ?
shadowman - майстор
Тия врати ги има и гланцирани, внимавай с размерите, че парата не е малко ако направиш грешка. нещо важно да не забравиш, първо се дава размер по висичната и после ширината като махах по 3мм общо от лице (било то врата или чекмедже).
bogomilZ - специалист
dkd написа:
Благодаря ви за отговорите колеги :)
Вратичките ми ще приличат на това което е дал на снимка колегата shadowman .Явно ще са мдф с фолио..... ( аз си мислех че е гланц....., ама аз не съм специалист в тези работи та ми е простено :) ) .
175х595 е размера на челото на чекмеджето , а 537х595 е размера на вратата. Корпуса на чекмедженцето ще е от детайли със 120мм ширина ( 175мм ширина на челото съм задал ) . Спаднал съм за размера на вратичката и чекмеджето по 5мм на ширина ( от тази на шкафа ) ... и не знам колко от височината :) Значи.... по принцип.... просто при определянето на подобни размери трябва да оставям по 2-3мм луфт по вертикала и хоризонтала ( с прости думи казано ) ?
така е - но при твоите сметки едната врата е висока 715 (по добре я направи 716 за да имаш по 2 мм гори и долу луфт
челото + вратичката даваш 175+537 е 712 + 2 мм между тях става 714 а трябва да е 715 колкото е съседната врата ( или 716 по моето предложение)

Тема "Как се определя размер на врата на шкаф ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: