Всичко за дърводелството
rumen302 - специалист
Отскоро реших да пробвам как се работи със смола, досега само с лакове и масла. Иска ми се да постигна подобен ефект https://www.basteldesign.nl/wp-content/ ... ntwerp.jpg
дебелина на слоя, блясък. Пробвах с полиестерна смола, но повърхността при исзъхване, след 20-30 мин, придобива ефекта "портокалова кора", не е идеално гладък, тук там и мехурчета. Става въпрос само за едно заливане, 3-4 мм слой. Чудя се дали да не пробвам с някаква епоксидна смола, поне има доста повече информация в нета. Някой ако има опит, моля да ми помогне със съвет.
EDI - майстор
Утре ще ти пусна линкове, че сега на таблета карам.Иначе смолата трябва да е за леене.Цените не знам дали ще ти харесат, но не са убийствени, понасят се.Освен това, смолата се нагрява след заливане, но това сигурно го знаеш.
mavryt4o - майстор
През живота си сигорно няма и да видя такъв плот като на снимката и да го направя като пласмасов!?Вярно всеки си има вкус но това е естествено дърво и да не можеш да го пипнеш да го почувстваш ..
rumen302 - специалист
Благодаря, EDI, ще пробвам с water-clear.
Mavryt4o, така е, всичко е до вкус.
hitarpetar - специалист
От известно време и аз се заглеждам в YouTube как запълват цепнатините по плотовете и детайлите със смола. Но не откривам точо такава смола.

EDI тази която коментирате с колегата същата ли е или поне наподобява ли? ( ако си работил с нея )

Информацията е доста оскъдна за продукта. Гледам правят и едни смесвания на цветове - синьо с бяло и зелено и др. Много добри неща се получават.
EDI - майстор
Вероятно е подобна.За големи количества погледни смолите за леене на ЕРКО, литъра идва към 6-7 лева, 18 литра са към 90 лева.Имат сайт на български.За цвят могат да се ползват перманентни мастила, обаче внимателно, защото някои, най-вече синьо, от светлината променят цвета си.Синьото става зелено. :lol:
hitarpetar - специалист
Идеята ми е взаимствана от това видео, а и други подобни на него

https://youtu.be/a8uI0Lce9QE

И ще ми трябват количества по литър / два, но с по-голямо разнообразие на оцветители.
Ще сесвържа с тях, за да видя какво могат да предложат.
EDI - майстор
Ако няма да правиш голямо заливане / да речем между два яна/ и да търсиш прозрачност без балони, а само ще заливаш пукнатини и малки канали с плътен цвят, можеш и обикновена епоксидна да ползваш.Нагрява се леко, разбърква се добре и се залива.Балоните после се вадят, като нагрееш отгоре било с пистолет с топъл въздух, било с горелката.
В ОЛХ преди продаваха ЕРКО за леене на литър, провери, човека може още да продава.
stridata - специалист
Мога само да ви посъветвам да бягате далече от ПОЛИЕСТЕРА!
Иначе, полиестерната смола не е бистра. За този ефект е нужен epoxy crystal clear...
А най-близкия до този ефект и най-евтин е:
-изолант
-няколко слоя безцветен грунд с междинно шлайфане
-акрилен гланцов лак...
-полиране

На мен най ми харесва Епоксито м/у два яна с цвят, или голяма дълбочина от порядъка на 100мм.
Изображение
Изображение
Изображение

Тема "Смола, леена на плотове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: