Всичко за дърводелството
zz_stefanov - майстор
Да поизтупам темата :)
Наковах на село 11 квадрата евтино чамово дюшеме . Естествено наоколо циклачка няма и съм се насочил да го шлайфам сам.
Ще бъда много благодарен да ми отговорите на въпросите:
- наличния ми виброшлайф (лидълски ще ми скъса ръцете :) ) ще ми свърши ли работа или да си взема едно по евтино орбитално шлайфче ф125;
- каква последователност на шкурките да подбера (разбирате ме, че трябва да ги взема предварително, не мога да ходя до магазин ако нещо ми липсва);
- ползвали ли сте шкурка мрежа от силициев карбид http://www.raider.bg/c/shkurki-301/shku ... 40-5br-348 има ли някакви предимства.
Не очаквам съвършенство, той и материала не е стока :)
EDI - майстор
Ако имаш много прагове, мини първо с лентовия шлайф, ако имаш такъв.Иначе това съм го играл на 32 квадрата на вилата с вибро СКИЛ, задължително антифони ползвай.Почни с виброто с шкурка 60, да видиш как върви.Ако ти върви добре, мини с 60, после 80 или 100.Ако си купуваш ексцентър, купи си хубава машина, да речем 280 ватовия ДЕВАЛТ.Евтините също ще ти откъснат ръцете, пък и нямат поддържане на оборотите.Вземи си червена шкурка за дърво 60, 80 и 100 по 3,4 метра, трябва да стигне за 11 квадрата добро търкане.
PIP - майстор
Ако ще купуваш машина за целта гледай да е 4.5-5мм, че тия с 2-3мм са финишни виброшлайфове и са да шлайфаш след 'големия' виброшлайф.
Razer_86 - специалист
Цикларите вече взимат по 20 лв на кв. С материалите. Аз имах една стая 16кв и го изциклих с жираф. Но трябва да се въоръжите с много време и търпение. 4 дена го циклих но в крайна сметка с много труд и прахоляк стана. Първата ръка задължително с шкурка 24 после го минах с 60, една ръка грунд, пак шкурене с шкурка 240 и накрая 2 ръце лак. Дюшемето стана чисто ново и спестих около 220 лв. :partyman:
Chefo77 - майстор
20 са малко.
Качествено циклене с фугиране, минаване с дискова машина и обкрайчване, с лакиране 3 ръце, с фугата и лака гони 30 лева.
preslav - майстор
И на мен ми предстои подобно упражнение (циклене на дюшеме). Четейки темата ме полазиха ред въпроси, като основният е кой би се навил да си разкарва машините за 15 квадрата разпределени в две помещения (едното е тясно антре, коридор), другото е малка кухня, по-скоро бокс. От тук ми идва следващия въпрос, дали не е по-добре да си купя нещо такова https://www.onlinemashini.bg/ekscentar6 ... gJnr_D_BwE и дали ще се справя сам с двете си леви?
Дюшемето още не е разопаковано, видимо е много добре изгладено от едната страна, но нямам идея какво ще се получи след нареждането му.
EDI - майстор
Нареди го и тогава решавай..
iliya_i - майстор
чет яну 13, 2022 1:20 pmRazer_86 написа:
4 дена го циклих ..... и спестих около 220 лв. :partyman:
Ако си безработен е оправдано - по 55 лв. надник на ден. Без данъци и осигуровки върху тях. :-D
zz_stefanov - майстор
пет яну 14, 2022 7:21 ampreslav написа:
И на мен ми предстои подобно упражнение (циклене на дюшеме). Четейки темата ме полазиха ред въпроси, като основният е кой би се навил да си разкарва машините за 15 квадрата разпределени в две помещения (едното е тясно антре, коридор), другото е малка кухня, по-скоро бокс. От тук ми идва следващия въпрос, дали не е по-добре да си купя нещо такова https://www.onlinemashini.bg/ekscentar6 ... gJnr_D_BwE и дали ще се справя сам с двете си леви?
Дюшемето още не е разопаковано, видимо е много добре изгладено от едната страна, но нямам идея какво ще се получи след нареждането му.
С това метабо не знам, може и да стане. И аз бях пред такава дилема. Пробвах с лидълски правоъгълен вибро шлайф и никаква не я свърших. Не можеше да докара равност като от циклачка. Накрая компромисно загладих само фрапиращите ръбове и престанах да му се вживявам. :)

пп Все пак с въброшлайфа съм минал цялата повърхност, за да няма власинки и да става за лакиране, но са равност изобщо не може да се говори.
mitko64 - майстор
Преди няколко години си циклих стълбището, дъб, 52 стъпала и 6 площадки по 4 квадрата. Ползвах всякъкъв вид любителски шлайфачки- лентова, ексцентрик, вибро, делта и ролков. Имаше колони за парапетите и трябваше да бъркам от всякакви ситуации. Добре се получи резултата, машинките устискаха с изключение на лентовото Спарки, износи му се задвижващата ролка. Лидъл пуснаха лани една интресна шлайфачка , но за съжаление при нас не дойде, а ме интресува специално за фрезоване на мазилка. Гледам и за дюшеме е подходяща.

Тема "Съвет за циклене на дюшеме...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: