Всичко за дърводелството
marian1 - майстор
ами никой не се сети за ъглошлайф с гумена шайба и шкурка-пробвал съм!Мой патент!
Резултата е повече от впечатляващ,взимаш малкият ъглошлайф,шкурката предварително я захабяваш на цимент ( да падне малко остротата й) слагаш шайбата и с бързи равномерни движения изтегляш- това което пиша съм правил след цикладжии,защото ми се стори,че не е достатъчно гладко.Приложено е на паркет от явор-стана гладък колкото стъкло.Отличен резултат.Преди да подходиш към този вариянт,съвета ми е ако не си на ти с ъглошлайфа да тренираш на някоя дъска.Мисля че от това по бързо и такъв завършен резултат няма да се постигне от никоя друга машина-поради по ниските им обороти.

Ако се спеш на този вариянт- шкурка 120 и после 180.
Chefo77 - майстор
marian1 написа:
ами никой не се сети за ъглошлайф с гумена шайба и шкурка-пробвал съм!Мой патент!
Резултата е повече от впечатляващ,взимаш малкият ъглошлайф,шкурката предварително я захабяваш на цимент ( да падне малко остротата й) слагаш шайбата и с бързи равномерни движения изтегляш- това което пиша съм правил след цикладжии,защото ми се стори,че не е достатъчно гладко.Приложено е на паркет от явор-стана гладък колкото стъкло.Отличен резултат.Преди да подходиш към този вариянт,съвета ми е ако не си на ти с ъглошлайфа да тренираш на някоя дъска.Мисля че от това по бързо и такъв завършен резултат няма да се постигне от никоя друга машина-поради по ниските им обороти.

Ако се спеш на този вариянт- шкурка 120 и после 180.
Колега ... нищо не искам да кажа срещу използвания метод, но при нас този вариант го ползват само колеги, които нямат ексцентрик. Не бих казал, че се получава добре, но пък може и от майстора да е!!! Накратко - не бих препоръчал този вариант да се прави от човек, който за първи път ще го прави. Ъглошлайфът има прекалено бързи обороти за такава дейност.
Иначе от посочените сякаш най-разумен избор би бил Skil-а. Raider имат сполучливи попадения, например имат страхотни шлайфове за парите си, но като ексцентрици ... нямам идея.
Като цена само за циклене ... сигурно може и за 2 лева да намериш. Вестник "Позвънете" и 2-3 телефона :)
Колко квадрата е помещението?
parketmilanov - специалист
така както го расказваш става на едни много голями вдлъбки , но ако човек не му гони качество и го гледа на здрач ще е ок :)
за 1 бр.дъска става но цяля дъска по тази технология ще е прахоляк до уши и неравности по пода.
поздрави :)
parketmilanov - специалист
по-добрия вариант е с вибро шлайф , по бавно но с по-добър краен ефект ...
PLOCHKATABG - специалист
Лентов шлайф след лакиране си личи много, не става за тази цел, особено за по големи пространства, казвам го от личен опит и то с добра машина.
Dejmos - помощник
Ползвал съл дрелка с гумен диск. Не върху паркет, а на парапет. Дори при ниските обороти на дрелката и сравнително дребна шкурка не стана достатъчно равномерно, всяко мръдване и забавяне оставяше вдлъбнатини. Ъглошлайфът е с по-удобна за целта форма, но с много по-високи обороти...
Изключвам го, заедно с лентовия шлайф. Изказванията срещу него са логични.

Помещенията са две, общо 25-26 квадрата.
Другият проблем е, че ще трябва да се правят едно по едно, за да има къде да слагам междувременно мебелировката. Т.е. ако викам майстори, трябва да идват на два пъти, два пъти да си мъкнат без асансьор техниката и т.н.
Ако в действителност мога да намеря циклене за 2-3 лева на кв.м., вариантът направи си сам отпада, цената ще е съизмерима с цената на шлайфа, който ще трябва да си купя, на най-евтиния при това.
null - специалист
Преди две години си правих трапезарията (12м2)
Паркетаджиите като им кажех за колко става дума даже оферта не ми правеха
Обаче ... аз си имам ексцентър шлайф Бош син 150мм. За час си го направих на джам. Но си имам и прахосмукачка та не се вдигаше пушиката из цялата къща.
Машинката е такава
Изображение[/url]
Chefo77 - майстор
null написа:
Преди две години си правих трапезарията (12м2)
Паркетаджиите като им кажех за колко става дума даже оферта не ми правеха
Обаче ... аз си имам ексцентър шлайф Бош син 150мм. За час си го направих на джам. Но си имам и прахосмукачка та не се вдигаше пушиката из цялата къща.
Машинката е такава
Изображение[/url]
Страхотна машина, поздравления за избора!
Само два съвета към всички, които ползват ексцентрик - НЕ НАТИСКАЙТЕ РЪБА! И никога, ама никога не пускайте шлайфа да шкури без шкурка! И двете действия водят до съсипване на основата (не помня как се казваше), а тя изобщо не е евтина!
Dejmos - помощник
Взех си ексцентършлайф Райдер, като този от линка на предната страница (125мм диск, велкро, отвори за изсмукване на прахоляка, не че се справя добре с последното).
Но малко съм озадачен от действието му. Не знам дали просто съм имал грешна представа, или съм взел дефектен.
Очаквах дискът да се върти, като едновременно с това се колебае (неточна дума, но това ми дойде) с по няколко милиметра встрани. И е горе-долу така, поне докато е на празен ход. Започна ли да шлайфам с него, при прилагане на натиск дискът спира да се върти и остава само колебаещото се движение.
Нормално ли е това? :?
Chefo77 - майстор
Да, колега - напълно нормално е. Дерзай :)

Тема "Съвет за циклене на дюшеме...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: