• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Всичко за дърводелството
glupak - специалист
ZEDYCUS, длетата, които предлагат delta са за дърворезба. Опитвал съм подобни - не държат заточването. При струноване се реже с голяма скорост и очевидно въглеродната стомана загрява. Затова си направих, както споменах, ножове от HSS - High Speed Steel.
Когато мога ще туря и снимки. Работят МНОГО добре, почти не съм ги точил а са минали километри рез.
pe6o.t - напреднал
ZEDYCUS написа:
Ето обещаните снимки на дървеното стругче и готовите дръжки за длетата и не само :wink:
Установих, че материалът трябва да е перфектно изсъхнал иначе се пука.
А намерих и стругар, който да ми монтира и изработи огледалото за универсала. След това ще се пробвам и с чинии и чаши, а дотогава дървото съм го оставил да съхне на сянка. :) Поздрави.
кат ти е мокър материала пробвай,зарови детайла в талаша които ти остава от стругуването и периодично си го проверявай докато изсъхне така по бавно съхне детайла и равномерно.
ZEDYCUS - майстор
pe6o.t
кат ти е мокър материала пробвай,зарови детайла в талаша които ти остава от стругуването и периодично си го проверявай докато изсъхне така по бавно съхне детайла и равномерно.
Ще го пробвам и този метод. Лошото е, че струга ми е на 120 км, та ще е напролет. :)
kiri - напреднал
swetlio написа:
http://www.ehow.com/videos-on_6401_wood-lathe-tips.html

още филмчета
Прегледах ги всичките.

Днес ми се отвори възможност да направя и аз един клип.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oWnhQEmZ2GE[/youtube]
anidb1973 - напреднал
извинявам се за намесата но не открих никъде мнение за копир. Аз го ползвам от няколко години и съм доволен имаги готови и могат да се приспособяват към всеки струг .Много по безопасно е и много по бързо при сериино струговане.
iva6ki - специалист
anidb1973 написа:
извинявам се за намесата но не открих никъде мнение за копир. Аз го ползвам от няколко години и съм доволен имаги готови и могат да се приспособяват към всеки струг .Много по безопасно е и много по бързо при сериино струговане.
Колега сподели някоя снимка на твоята машинка може да се развие някоя идейка :)
anidb1973 - напреднал
Съжалявам но не се спраям никак добре с компютрите въобще си нямам понятие как да го направя тово с снимките но ака ви помага с нещо копира е Русенско производство .
ss.petkov - напреднал
Привет!

Наскоро си купих стругче райдер, като този дето е показан на предната страница. Искам да му сложа обаче универсален патронник (може би и копир), някакви съвети?
veso69 - напреднал
anidb1973 написа:
Съжалявам но не се спраям никак добре с компютрите въобще си нямам понятие как да го направя тово с снимките но ака ви помага с нещо копира е Русенско производство .
Колега,относно копира-някакви координати на Русенската фабрика-производител?
Иначе за "райдера" и другия струг съм съгласен-вършат добра работа!
veso69 - напреднал
ss.petkov написа:
Привет!

Наскоро си купих стругче райдер, като този дето е показан на предната страница. Искам да му сложа обаче универсален патронник (може би и копир), някакви съвети?
Имам стругче като вашето.Приспособих универсал 100мм.За целта прибягнах до услугите на стругар(за матал).Изработихме шайба подобна на оригиналната и я напасвахме на универсала.Сега когато ми трябва просто я завивам на вала.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема "Струговане на дърво." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: