• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко за дърводелството
шоп - майстор
Да, сдвоените плоскости ще ги кантирам когато са сглобени шкафовете. Фирмата е пропуснала и на 6 къси страни да кантира с кант 18 мм-така, че и тях трябва да ги коригирам:-(

Ето и днес какво сътворих

Прикачен файл

1.jpg
Инструментите:-)
1.jpg (59.11 KиБ) Видяна 14627 пъти

Прикачен файл

2.jpg
Зазпочнах шкафа за вино, но нисшата в която ще го монтирам се оказа с криви стени.Грешката си е моя, че не премерих и предната стена. Наложи се да скъся с 4 см две от плоскостите. Добре, че забелязах навреме проблема и добре, че няма и врати този шкаф:-)
2.jpg (100.28 KиБ) Видяна 14627 пъти

Прикачен файл

3.jpg
среза
3.jpg (50.33 KиБ) Видяна 14627 пъти

Прикачен файл

4.jpg
ето я нисшата
4.jpg (38.28 KиБ) Видяна 14627 пъти

Прикачен файл

5.jpg
рязано със зеге, не е като фабричното, но и от самолет не се забелязва:-)
5.jpg (63.47 KиБ) Видяна 14627 пъти
шоп - майстор
продължавам

Прикачен файл

6.jpg
разчертаване, разпробиване, дибли и лепене
6.jpg (62.11 KиБ) Видяна 14626 пъти

Прикачен файл

7.jpg
7.jpg (64.06 KиБ) Видяна 14626 пъти

Прикачен файл

8.jpg
кант 40 на 0.6 мм олепилен
8.jpg (62.36 KиБ) Видяна 14626 пъти

Прикачен файл

9.jpg
за любителите на виното:-)
9.jpg (54.36 KиБ) Видяна 14626 пъти

Прикачен файл

10.jpg
шкава за вино ме забави...40 дибли отидоха, но и скрина с размер 2160 на 900 на 300 не е шега. Наложи се да уголемя работната маса, като сложих гърба на бъдещата закачалка
10.jpg (68.54 KиБ) Видяна 14626 пъти
шоп - майстор
и още

Прикачен файл

11.jpg
един интересен начин за намиране местата на диблите без разчертаване.Разбира се само за средни сглобки.
11.jpg (72.16 KиБ) Видяна 14622 пъти

Прикачен файл

12.jpg
плоскостите само се фиксират с винтове, разпробиват се с фи 8 от едната директно в другата.Грешки няма как да има:-)
12.jpg (85.15 KиБ) Видяна 14622 пъти

Прикачен файл

13.jpg
13.jpg (52.57 KиБ) Видяна 14622 пъти

Прикачен файл

14.jpg
гръбче на скрин
14.jpg (54.63 KиБ) Видяна 14622 пъти

Прикачен файл

15.jpg
готово.Остават 9 вратички, но още не съм купил обкова.
15.jpg (41.17 KиБ) Видяна 14622 пъти
шоп - майстор
днес не е като вчера:-( Няма 6 или 7 шкафа. Само 5. В скрина и виненият шкаф има много повече сглобки в сравнение с един кухненски шкаф

Прикачен файл

16.jpg
една бърза настройка на гардероба. Отне ми буквално 20-30 минути
16.jpg (43.51 KиБ) Видяна 14619 пъти

Прикачен файл

17.jpg
ето го и гардероба, но само прогонен като корпус. Утре ще го разглобя и ще чака когато му дойде времето да го сглобя на място в антрето.
17.jpg (56.33 KиБ) Видяна 14619 пъти
shadowman - майстор
Ще направя няколко забележки, първо фазера не се "кове" със самонарезни вонтове, второ и най-фрапиращо е канта, с ютията не стават нещата защото или ще се закрепи канта или ще прегориш лепилото, но след време ще видиш как се отлепя, а в най-добрия случай как се люпи в окло ъглите, просто тоя кант не струва, трето - да не използваш винтове за метални конструкция и "картон"? Одебелените детайли не се правят така, така като ги гледам едва ли могат да разглобят сле време....
шоп - майстор
shadowman написа:
Ще направя няколко забележки, първо фазера не се "кове" със самонарезни вонтове, второ и най-фрапиращо е канта, с ютията не стават нещата защото или ще се закрепи канта или ще прегориш лепилото, но след време ще видиш как се отлепя, а в най-добрия случай как се люпи в окло ъглите, просто тоя кант не струва, трето - да не използваш винтове за метални конструкция и "картон"? Одебелените детайли не се правят така, така като ги гледам едва ли могат да разглобят сле време....
Приемам забележките, но нека уточня: според мен фазера е по добре да се монтира със самонарезни винтове или да се кове с пирони за битумни шилди, защото е по-здраво- В ПЪТИ!!! ако пренатегна винта може дори да сплеска фазера, това при положение, че винта е с голяма периферия на главата.

Кантовете ще ги монтирам с пистолет за горещ въздух, правил съм го и преди и то на кухненски термо плотове, когато ги използвам за конзолна маса.. Те са и по натоварени и за няколко години отлепено и начупено няма.

ПОравилно си забелязал, че винтовете които използвам са черни 4 по 55 мм за гипскартони и мет. конструкции, но винта носи натоварване само на опън. Диблите са на сряз. При положение, че имам няколко колограма от тези винтове, защо да купувам други? Винта държи перфектно, не изпуска а при донатягане главата потъва.Това според мен е достатъчно красноречив пример дали е подходяш или не:-)

И последно, никога няма да разглобявам слепените плотове:-) То нали това е идеята. Досега за 20 години не ми се е налагало да разглобявам мебел. Тези мебели са по размер и никаде няма да паснат на друго място.Ако след години ми омръзнат - с теслата и в парното:-)
Но,все пак ми стана интересно щом не се прави така, ти как би ме посъветвал да направя сдвоени плоскости, които след време да могат да се разделят. При положение, че има доста шкафове и лавици, които са видими и отдвете страни.
По-горе съм уточнил, че съм далеч от професионалните майстори, правя си го за мен и за кеф:-)



Хахде със здраве сега, отивам да побачкам и да поя бира.
DEYCHEV - специалист
браво че си се навил и че имаш време да го правиш. блазя им на наемателите после :-D снимай го като стане готово пиши ако искаш и тотал ( лв.)
шоп - майстор
Затова ми е и темата ми. За да знаят хората които имат мерак, колко ще им излезе и колко часа труд е вложено.

Аз и сега знам сметката, но остават да купя обкова.Така, че засега няма тотал:-) Иначе часовете труд включая и днес са 24 часа. Четри дни от 9 до 16 с час обедна почивка.
Ето отчета и за днес:-)

Прикачен файл

1.jpg
монтиране на цокъл, не знам дали се вижда, но така реших проблема за монтаж на 50 мм цокъл с 55 мм винт. То ест разпробивам с фи 8 още 10 мм отдолу
1.jpg (75.5 KиБ) Видяна 13317 пъти

Прикачен файл

2.jpg
шокъл
2.jpg (62.76 KиБ) Видяна 13317 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (72.83 KиБ) Видяна 13317 пъти

Прикачен файл

4.jpg
4.jpg (64.24 KиБ) Видяна 13321 пъти

Прикачен файл

7.jpg
ето за тези 10 мм вкопаване говорих
7.jpg (55.6 KиБ) Видяна 13323 пъти
шоп - майстор
и още от днес

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (51.47 KиБ) Видяна 13315 пъти

Прикачен файл

6.jpg
едната част на гардероба вече си е на мястото
6.jpg (43.23 KиБ) Видяна 13315 пъти

Прикачен файл

8.jpg
ето я и другата
8.jpg (42.96 KиБ) Видяна 13316 пъти

Прикачен файл

9.jpg
скрина също го преместих и си е на мястото. Е това е хубавото на мебелите по размер-заспиват си на мястото.Отстрани на скрина останаха по 5 мм а гардероба е изрязан точно колкото да мине таблото с топломера.
9.jpg (42.38 KиБ) Видяна 13316 пъти

Прикачен файл

10.jpg
спалнята събрана буквално за 30-40 мин
10.jpg (71.07 KиБ) Видяна 13316 пъти
шоп - майстор
И като споменах спланя...ще правя и матрак 190 на 160. Хора тук помагайте със съвети. Мисля да е еднолицев. Чамова скара 50 на 50 мм, ОСБ или шперплат и 20 см дунапрен. Ако някой знае тънкости, слоеве, видове дунапрени и пенолатекси да казва. Тогоре дамаска и с тикера шев.

Прикачен файл

11.jpg
спалнята
11.jpg (62.23 KиБ) Видяна 13317 пъти

Прикачен файл

12.jpg
16 часа, края на работният ден.Ще почистя иу отивам да лоча бира:-)
12.jpg (63.83 KиБ) Видяна 13317 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Пълно обзавеждане на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: