• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Всичко за дърводелството
zzuzi - специалист
Защо реши да си правиш матрак?Като пари ще ти излезе същото като да си купиш някой не толкова фирмен.Като удобство също не е сигурно дали ще е по-добър от купешки.Иначе най-добрия материал е пенолатекс,но цената е малко обезсърчаваща,попринцип е на килограм и крайната цифра зависи от размери,дебелина и плътност.На мен за "ядро" от пенолатекс(тоест без тапицерии,подложки и т.н.)с размери 120/60/18см. ми казха около 90лв.Ако решиш да го правиш само от дунапрен след време ще се сбие и няма да е удобен,а и 20см ми се виждат малко.Ако все пак държиш да е чист дунапрен примерно 20см твърд и отгоре 10см мек+подложка.За основа под дунапрените може да използваш рамка с тапицерски колани,а между тях и дунапрена-някаква подложка.Отдолу в никакъв случай плътно дърво или осб,защото ще мухляса.Скоро гледах пружинени матраци с подобни размери по около 150лв,което според мен не е много,при положение,че няма да ти трябва подматрачна рамка.
root666 - специалист
Браво! Правиш нещата пъргаво и с лекота. Искам да те помоля като почнеш кухненските шкафове, да снимаш по начесто. Предстои ми такова приключение, и искам да видя кое къде и как, цокли, чекмеджета, вратички, плот...
шоп - майстор
zzuzi написа:
Защо реши да си правиш матрак?Като пари ще ти излезе същото като да си купиш някой не толкова фирмен.Като удобство също не е сигурно дали ще е по-добър от купешки.Иначе най-добрия материал е пенолатекс,но цената е малко обезсърчаваща,попринцип е на килограм и крайната цифра зависи от размери,дебелина и плътност.На мен за "ядро" от пенолатекс(тоест без тапицерии,подложки и т.н.)с размери 120/60/18см. ми казха около 90лв.Ако решиш да го правиш само от дунапрен след време ще се сбие и няма да е удобен,а и 20см ми се виждат малко.Ако все пак държиш да е чист дунапрен примерно 20см твърд и отгоре 10см мек+подложка.За основа под дунапрените може да използваш рамка с тапицерски колани,а между тях и дунапрена-някаква подложка.Отдолу в никакъв случай плътно дърво или осб,защото ще мухляса.Скоро гледах пружинени матраци с подобни размери по около 150лв,което според мен не е много,при положение,че няма да ти трябва подматрачна рамка.
Абсолютно си прав, че ако си правя сам матрака ще излезе много повече от цитираните от теб 150 лв. Но съм и сигурен, че за тези пари и наематели които не пазят ще купувам нов след две години.Пък и нали тръпката е да го направя сам. Приблизително съм сметнал, че ще ми отидат около 200-250 лв, но поне ще знам какво съм сложил под дамаската.
Благодаря за идеята вместо ОСБ най-отдолу да сложа колани. Наистина трябва да диша матрака. Ще помисля върху тази идея и може и да я доразвия:-) Засега идеята ми е отдолу 10 см дунапрен с плътност 20 кг кубик, а отгоре 10 см с плътност 15 кг. Между тях, отгоре и отдолу подложки по 8мм нетъкан текстил.

За матраци с пружини не искам и да чувам. Предубеден съм, чупят се пружини, шумни са...сега ще изхвърлям един такъв от вкъщи:-(

Матрака от снимката съм го правил преди половин година, най-обикновен 15 см дунапрен върху рамка от чам и шперплат.Засега няма мухъл, но ако има ще преработвам:-)

Прикачен файл

матрак.jpg
матрак.jpg (39.67 KиБ) Видяна 8932 пъти
шоп - майстор
root666


Ок, ще снимам, но не искам да пълня темата с толкова снимки, може да ти пратя файла с dox. bg

лошото е, че кухненските шкафове ги сглобих, но тепърва ще ги монтирам, цокли, плот, водобранна лайсна, гръбче, вградени ел уреди и всякакви доизкуспоряваня.

Хахде със здраве...отивам да направя ако ми е ден една закачалка и 4 осветителни тела...:-)
шоп - майстор
Продължаваме и днес

Прикачен файл

1.jpg
почвам закачалката
1.jpg (61.29 KиБ) Видяна 8903 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (71.1 KиБ) Видяна 8903 пъти

Прикачен файл

3.jpg
сдвояване
3.jpg (73.27 KиБ) Видяна 8903 пъти

Прикачен файл

4.jpg
цоклите разпробити и готови за монтаж
4.jpg (54.33 KиБ) Видяна 8903 пъти

Прикачен файл

5.jpg
с тази изрезка си помагам и дистанцията от челото е равномерна
5.jpg (62.67 KиБ) Видяна 8903 пъти
шоп - майстор
и още

Прикачен файл

6.jpg
цокъла е готов
6.jpg (65.53 KиБ) Видяна 8882 пъти

Прикачен файл

7.jpg
поглед отблизо
7.jpg (64.81 KиБ) Видяна 8882 пъти

Прикачен файл

8.jpg
закачалката е изключително лесна-сглобки само отдолу и откъм гърба:-)
8.jpg (57.41 KиБ) Видяна 8882 пъти
шоп - майстор
пак

Прикачен файл

9.jpg
ето я и готова
9.jpg (45.15 KиБ) Видяна 8876 пъти

Прикачен файл

10.jpg
тук започвам една моя идея за три осветителни тела с лунички и лед светлини
10.jpg (88.37 KиБ) Видяна 8876 пъти

Прикачен файл

11.jpg
елементите са разпробити с фи 4 и глух фи 8 на 10 мм
11.jpg (98.9 KиБ) Видяна 8876 пъти

Прикачен файл

12.jpg
със зеге и с флекс с монтирана шкурка правя не по-лоши срезове от машина с CNC :-)))))))
12.jpg (84.44 KиБ) Видяна 8876 пъти

Прикачен файл

13.jpg
:-)
13.jpg (84.33 KиБ) Видяна 8876 пъти
шоп - майстор
има и още от днес, петък ден на майстора

Прикачен файл

14.jpg
готови са,само остават да се разпробият>големите за по 4 луни, късата за 3. А околовръст скрито ще има лед лента
14.jpg (72.29 KиБ) Видяна 8867 пъти

Прикачен файл

15.jpg
проба за отвора, но няма да пробивам.Не съм купил лунички а има различни размери и не знам с коя бор корона да действам
15.jpg (103.01 KиБ) Видяна 8867 пъти

Прикачен файл

16.jpg
почвам една много коментирана тук във форума холна масичка.Разбира се видоизменям я както ми харесва на мен
16.jpg (66.86 KиБ) Видяна 8867 пъти

Прикачен файл

17.jpg
засега така я оставям за да си избистра идеята през уйкенда
17.jpg (65.26 KиБ) Видяна 8867 пъти

Прикачен файл

18.jpg
разбира се ще има и още един плот за дъно
18.jpg (51.84 KиБ) Видяна 8867 пъти
шоп - майстор
и последното за днес
едно от шкафчетата за кухня не го бях събрал. А именно-шкаф за вградена фурна. Бях затрупал кашона с фурната и не бях сигурен колко е височината на фурната. Вече поотхвърлих ПДЧ тата и стигнах кашона.От което следва, че за 30 мин спретнах ей това сандъче:-)

Прикачен файл

21.jpg
гърбовете ги пускам с по 2 мм по-малки от габарита.Майсторите да кажат прав ли съм, но така винаги се получава.
21.jpg (69.46 KиБ) Видяна 8863 пъти

Прикачен файл

20.jpg
20.jpg (83.94 KиБ) Видяна 8863 пъти
шоп - майстор
дотук тотал:-)

накрая ще има и сметка с консумативи и обков.

Сега Ви пожелавам лека вечер и запомнящ се уйкенд.

От понеделник живот и здраве пак:-)

Прикачен файл

19.jpg
19.jpg (82.86 KиБ) Видяна 8865 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Пълно обзавеждане на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: