• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Всичко за дърводелството
шоп - майстор
DTIvanov, пълен любител съм. Нямам никакви шаблони. Нито за дибли, нито за панти или каквото и да било. Всичко разчертавам. Не ми е трудно защото преди 10 ина години съм бил шлосер, а там се работи с още по-голяма точност.
До сегашният ми опит в мебелите е сглобяване на 2-3 готови кухни на приятели и преработка на 2-3 полски кухни Ники 4 в ъглови и според мястото. Шкаф с чекмеджета сглобявам от нулата за сефте. Не е трудно, но е играчка. В процеса на работата открих някои неща, който биха ми биха полезни за в бъдеще.

Фурната е там защото исках над нея точно да е плота за котлоните а над тях пък е абсорбатора. Моля те, кажи ми какви са ти притесненията за мястото на фурната. Оценявам професионалното ти мнение, както и мненията на хората занимаващи се професионално с мебели.

root666,
долният ред е дълбок 56 см, висок 73, горният ред е дълбок 30 и е от два модула високи по 35 см. Общо 70 см. Цокъла е точно 10 см.
Ъгловият шкаф е без механизъм защото не искам превишаване на бюджета. Мога да я направя златна кухнята, но дали наемателите ще оценят и заплатят това?:-) Просто остава една голямо място за легени и боклуци с достъп от мивката.
Dora Kostadinova - помощник
"Ъгловият шкаф е без механизъм защото не искам превишаване на бюджета."

Ето тук можеш спокойно да сложиш един вграден кош. Те са 20-тина лева, а и ще допълниш оформлението с нещо толкова необходимо като коша. Тук може да видиш за какъв модел ти говоря:
http://kentimpex.bg/catalog/cat.103/item.3096
или пък:
http://kentimpex.bg/catalog/cat.103/item.1119
Между другото много добър вид придобива кухнята. Сякаш не ти е останала много работа, а? :-D
pavkatay - майстор
браво за идеята и за ипълнението. моята кухня също си я правих аз и като гледах снимките направо ти завидях :) . приятна и носеща удовлетворение работа. успех и със здраве да се ползва
bogomilZ - специалист
DTIvanov написа:
Ако наистина за първи път монтираш чекмеджета, при това без шаблон или друго приспособление, си се справил добре като време. Казвам го съвсем сериозно. Ако си любител се оправяш страхотно. Освен забележките за канта на Shadowman аз имам забележка към мястото на което си сложил печката, но първо вече е късно и второ, не е болка за умиране :-D
Дерзай!
не е само печката с проблемно място - горе има врата с хоризонтално отваряне точно в ъгъла
всичките детайли на купчини - неизбежно са окъртени (на снимките не се вижда но отблизо няма начин )
има проблем при начина на сглобяване - дъното е между страниците и тежеста се носи от винтовете
похвално е оптимизъма и находчивостта
DTIvanov - специалист
Шопе, основният проблем с фурната е, че е в ъгъла, това от една страна затруднява обслужването й (представи си как вадиш врялата тава със свинско с кисело зеленце да го разбъркаш :-D ), от друга допълнително "умъртвяваш" и без това трудния за обслужване ъгъл. На снимката виждаш едно отлично решение (малко нескромно:lol: ), което не е скъпо.
Ако продължаваш да монтираш, преправяш и правиш мебели с чекмеджета инвестирай 15-тина лева за приспособление за монтаж на водачите на чекмеджетата, ще се родиш.
Към колегата Богомил:
разбира се, че виждам много кусури, но съм респектиран от това, което прави, въпреки, че вече не е абсолютен начинаещ :lol: .
Шопе, още веднъж, дерзай и успех!

Прикачен файл

Ъгъл.JPG
Ъгъл.JPG (86.56 KиБ) Видяна 12268 пъти
Dora Kostadinova - помощник
DTIvanov добра идея! Панти за сляп ъгъл - хармоника + 170 градуса.
Само че при шоп не е ли вече късно за това, май там не може вече да се приложи този ъгъл...или?
DTIvanov - специалист
Разбира се, че е късно (за тази кухня, че току виж захванал друга), просто показах евтино и добро решение, което се надявам да е полезно и на други колеги от форума.
shadowman - майстор
Dora Kostadinova, това не е сляп шкаф, това е най-доброто решение за ъгъл. Слепия шкаф е на шопа до фурната.
Dora Kostadinova - помощник
Оппа! Прав си, колега! Е, понякога и аз греша :cool:
Много от нещата ги знам на теория. Тъй като приятелят ми е мебелист, аз само помагам и се уча. Моля да ме извините за смешната грешка :razz:
шоп - майстор
bogomilZ,
това горният ред от дясната страна не е врата с хоризонтално отваряне ( там няма как да се отвори) а фикс. По подобие на слепият шкаф долу. На следващите снимки ще се види. Прав си, че технологично обърках дъното, но съм се постарал да оправя нещата. Ще кача снимка и ще си кажеш мнението относно здравината. Моля те да ми поясниш за какво откъртване говориш когато детайлите са на купчини?

DTIvanov, много добро решение ми предлагаш ( и не скъпо) за оползотворяване на ъглов шкаф. Не съм се сетил за такова пък и споменах, че исках всички ел уреди да са в една линя по вертикал. Ако някога правя друга кухня ще го имам предвид съвета ти. Мога и да инвестирам в шаблони. Тук просто съм се заял с някой фирми които заради тези сдвоени плоскости ме натовариха в цената и искам на себе си да покажа, че мога да се справя с евтини китайски инструменти за 20-30 лв а не с професионални за 300-400лв.

Dora Kostadinova,
за кофата за боклук си права. Ще има такава. Аз визирах монтиране на скъпа метална конструкция от типа на изнесени кошница, показващи се рафчета и т.н.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Пълно обзавеждане на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: