• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Sav4ev - специалист
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1358

Ако искаш погледни и в тази тема
От тез гадинки няма оправия докат не излетат много гадно скърцат.Успех
.
Здравейте . Вчера като чаках в едим магазин да ми спретнат една боя забелязах на един рафт препарати за защита на дърво. Взех си една брошурка и там са изброени различни препарати на фирмата Bochemit от които един е посочен за "Ликвидиране на дървоядни насекоми и последваща защита на дървото" . Името му е Bochemit Plus , цената му във Варна е 31 лв. за литър , който е достатъчен за 33 кв.м. Ако някой го е ползвал да сподели мнение.
Stefan2000 - специалист
crez написа:
Ето и две изпитани рецепти:
1) 3 части терпентин; 1 част нафталин; 1 част катран
2) 100 части терпентин; 5 части пчелен восък; 5 части парафин; 3 части креолин(от вет.аптека) Пчелния восък и парафина се стопяват предварително заедно и след това се смесват с останалите компоненти.
Здравейте, темата е стара, но някой до сега пробва ли ги тези рецепти, особено втората?
Интересувам се, защото ми предстои импрегниране на нов дървен материал, над 15 кубика, за къща. Автоклав и препарати от по 20-30лв за литър не мога да си позволя, поради финансови причини. Но не искам материала да остане и съвсем незащитен. Заедно с това ми се иска, видимите дървени елементи да ги потъмня, добавяйки и малко битум или асфалтлак към сместа. Съответно след предварителното изкуствено състаряване на дървото, там където е необходимо.
Има 2 вида терпентин, боров и минерален. В случая има ли значение кой ще се използва? И имате ли впечатления, до колко силна е остатъчната миризма след време? Не че терпентина мирише лошо, но...
housedoktor - майстор
В твоя случай ползвай импрегнационния грунд за дърво на Оргахим.Той е с над 90% съдържание на терпентин.Старите греди от него потъмняват.Ако добавиш оцветител ефекта е временен ,ако са изложени на пряка слънчева светлина .Иначе миризма няма
kiri - напреднал
Ако материала ти е чам,намажи го обилно с нафта.
nautilus33 - майстор
Темата е доста стара, но все пак да попитам, понеже проблемът е същият. В момента има ли накакъв препарат или начин за борба с дървояди на вече поставено дюшеме? Става въпрос за старо такова, което е боядисано и ще се цикли догодина. Днес докато разчиствахме, забелязах че в две от дъските, точна в края където е фугата между тях има множество дупки от дървояд. Дупките са на около 1,5м по дължината на дъските, т.е. около 1.5м от двете дъски са с дупки. Мазах с нуреле, но надали ще има кой знае какъв ефект.
film - специалист
При мен случаят, е че имам старо дюшеме, което в някои участъци е наядено. За момента искам да го спася, а след време ще се сменя. Този препарат дали ще премахне гадините?
Прикачен файл:
preparat-protiv-darvoyadi-bochemit-i-app-1kg-gotov-za-upotreba.jpg
preparat-protiv-darvoyadi-bochemit-i-app-1kg-gotov-za-upotreba.jpg (37.79 KиБ) Видяна 1705 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Помощ срещу ДЪРВОЯДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: